Kłopot z mikrofonem

Witam…zaczne od tego ze mam problem z mikrofonem a mianowicie nie moge rozmawiac przez skypa z ludzmi.Slysze ich ale oni mnie nie.Mam xp.Za wszelka rade serdeczne thx:-)

sprawdź czy nie jest on wyciszony w ustawieniach

poza tym, zmień tytuł tematu

juz sprawdzalam i wszystko jest na max.

zobacz czy uszkodzonego nie kupiles ja tak mialem

nie na pewno nie.podlaczylam od sasiadki juz sprawdzony i tez nie dziala:/

A przeinstaluj / zainstaluj stery do karty dźwiękowej (najnowsze)

A głos nagrywa się w rejestratorze dźwięku?

Jeśli tak, to rzecz jasna masz złe ustawienia w SKYPE …

a czy przeszedłeś przez kreator Tesowania sprzętu :?:

Panel sterowania-> dzwiek i urządzenia audio-> głos-> testowanie sprzetu

Witam,mam ten sam problem do niedawna wszystko działało ok a teraz w rejestratorze dżwięku nagrywa mi się tylko dżwięk z radia internetowego,kreator nie wykrywa mojego głosu,Skype podaje komunikat, że mam złe ustawienia nagrywania dżwięku ,próbowałam sama sobie poradzić ale nic z tego nie wyszło.Poza tym test sprzętu pokazuje. że wszystko jest w porządku.

start-> uruchom-> sndvol32 Menu-> Właściwości-> Zaznacz wszystkie sterowniki głośności i i sprawdz czy suwak od mikrofonu i nagrywania jest :ok:

Wszystko jest,ale problem istnieje.

czy mikrofon sprawny :?: sprawdzony na innym sprzecie :?:

Mikrofon(słuchawka z mikrofonem) sprawdzony na innym kopie,problem w tym, że teraz nie działa również sam mikrofon którego używałam wcześniej.

http://www.skype.com/intl/pl/help/guide … etupguide/

A szczególnie wszystkie ustawienia muszą być takie jak tu:

http://www.skype.com/intl/pl/help/guide … up_xp.html

Po wprowadzeniu zmian wykonaj rozmowę testową z pocztą głosową skype, jeżeli mikrofon jest dobry powinno być wszystko OK 8)

Problem nie tkwi w ustawieniach Skype,rejestrator dżwięku nie nagrywa mego głosu , nawet w programach do nauki języków nie mogę obecnie nagrywać wymowy słówek choć niedawno wszystko działało bez zarzutu.

Panel Sterowania -> Głos -> Na dole Nagrywanie Dźwięku -> Głośność -> Sprawdź poziom suwaka na Microphone, czy nie jest czasem na najniższym poziomie

Nawet nie zerkłaś do linka (tego drugiego) tam masz właśnie konfigurację parametrów rejestracji i odtwarzania dźwięku. Jeżeli to nie pomoże spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie kartę dźwiękową. Jeżeli dalej nici, możliwe jest uszkodzenie wejścia mikrofonowego na karcie.

Hmmm a moze w ogóle mikrofon jest wsadzony nie w to wejscie co trzeba? Albo masz zaznaczone haczykiem wycisz. Jesle zadne z tych to moga byc sterowniki. Po prostu kombinuj, bo tak przez neta ciezko cos nam sprawdzic :lol: :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi! Do linków zaglądałam wcześniej za nim opisałam swój problem,mikrofon wsadzony tam gdzie trzeba,poziom suwaka na Mikrofonie w najwyższym poziomie i nie mam zaznaczone wycisz.

Przypomniałam sobie jeszcze jeden haczyk:) Jak wejdziesz w panel sterowania-> dzwięki-> zakładka audio-> zerkasz na nagrywanie dzwięku-> wciskasz głosność-> pojawią sie ustawienia nagrywania m-in mokrofonu. Zrób wszystko na max i teraz wejdz w tym samym oknie na opcje i kliknij sterowniki zaawansowane. Pod mikrofonem powinno sie pojawić “Zaawansowane” wejdz tam i w inne sterowniki bedziesz miec “10 boost cos tam”, zaleznie od tego czy jest zahaczykowane czy nie odchaczykuj/zachaczykuj. Moze to to? mam nadzieje bo nic innego juz nie przyjdzie mi do głowy :stuck_out_tongue: :lol: Powodzenia i udanych eksperymanetów zycze:) No i wesołego alleluja:) :stuck_out_tongue: