Kłopot z nagraniem DVD DL oprogramowanie

(Dj Arus) #1

Witam wszystkich,

na początku przepraszam, jeśli temat jest nie w tym dziale,

mam następujący problem, dostałem ostatnio płytę z wesela od fotografa i chciałem przegrać sobie i rodzinie.

Film jest nagrany na jednej płycie i zajmuje 7,5 GB.

Na początku próbowałem Nero 10, płyta nagrała się normalnie, ale przy weryfikacji danych wyskakuje błąd

na moje w połowie płyty czyli w miejscu gdzie następuję przejście z warstwy 1 na warstwę 2.

Sprawdzam oryginał, faktycznie podczas oglądania w miejscu zmiany warstwy jest chwilowe zawieszenie (1 sek.) i film leci dalej.

Wywalam płytę, bo na dvd i na kompie nie chodzi.

Sprawdziłem zabezpieczenia Clony XXL i Alcoholer nic nie wykazały.

Stworzyłem obraz na dysku Clony CD 5.3.1.4 i od razu wypaliłem > sukces płyta chodzi i jest idealnie nagrana z tym (1 sek. zawieszeniem).

Kopie dla rodziny i tu się pojawia problem.

Zmarnowałem już cztery płytki DVD DL bo za każdym razem kiedy wypalam Clone, Alcohol czy Nero pokazuje, że płyta nagrała się sukcesem,

jednakże gdy wkładam płytę do DVD czy w kompie płyta od razu nie rusza,

a gdy już ruszy działa do połowy, czyli tej pierwszej warstwy.

Dodam, że jak zamontuję obraz w wirtualnym napędzie,

film śmiga jak należy (z tą 1 sek. zawiechą).

Czy ktoś wie jak mógłbym nagrać ten obraz na płytę, żeby znowu był sukces???

Z góry dziękuję za pomoc

(Cedar) #2

Jaka marka płyty?

(darek0107) #3

Zripuj ją DVDFabem z pominięciem błędów najlepiej do 4.7 GB albo podziel na 2x po 4.7 GB

(Łukash) #4

Dobrym programem do DL jest ImgBurn http://www.dobreprogramy.pl/ImgBurn,Pro ... 13049.html , Nero u mnie tez miał problem.

Jaki model napędu ?

(Dj Arus) #5

Udało się na Platinium, kolejne próby Platinium i Emtec nie zdały rezultatu. Zastanawia mnie fakt, że pierwsza płyta nagrała się normalnie, a następne z obrazu już nie, chociaż obraz jest ok

-- Dodane 25.01.2011 (Wt) 22:42 --

Odnośnie napędu to TSST corp CD/DVDW TS-L632D ATA Device

Odnośnie podziału - wolałbym na 1 płycie bo menu filmu zostało stworzone do jednej płyty, jednakże jeśli się nie uda spróbuję

(Łukash) #6

Z tymi płytami DL ,ja i paru znajomych mieliśmy podobnie , niektóre wypalone płyty firmy A nie działały na nie których nagrywarkach firmy B ,płyty Verbatim działają wszystkim ,wypalone u każdego :slight_smile:

(Pm 10 000 Days) #7

fotograf wie , ze kopiujecie bez jego zgody materiał? jedna kopia rozejdzie sie po wszystkich uczestnikach wesela :smiley:

(Dj Arus) #8

Skoro materiał nie został zabezpieczony, zabezpieczenia nie są usuwane, materiał jest własnością młodych i według mnie mogą oni skopiować materiał dla gości

(Marek Krakus) #9

Ashampoo zrobisz kopię płyty.Ja robiłem kopię dvd5 też z wesela-no problem.Z dvd9 powinno też zadziałać.Kup lepsze płyty DL.

(altunyo) #10

Problem nie jest ulokowany w oprogramowaniu tylko i zdecydowanie w płytach i rzadziej w nagrywarce. Nie wdając się w szczegóły polecam płyty: w pierwszej kolejności Philips DVD+DL, w drugiej- Platinum DVD+DL. Do archiwizacji wartościowych danych nie używać płyt z "minusem" (DVD-DL). Przejście na drugą warstwę w słabych odtwarzaczach zawsze objawia się zawieszeniem filmu na kilka sekund. Aby uniknąć niespodzianek można przekonwertować materiał video do płyty 4,5 GB programem "CloneDVD" z niewielką utratą jakości nagrania. Uwaga: Płyty "Verbatim" miewają dziury w nośniku, dobrze widoczne pod światło z użyciem lupy x5.