Kłopot z nie potrzebnymi rzeczami z Drukarki HP

kupiłem sobie dziś drukarke HP deskjet 1050A i wraz z instalacją sterownika setup do drukarki płyty cd zainstalowały mi się też inne rzeczy typu:

  • HP Deskjet 1050 J410 series Badanie ulepszeń produktu

  • HP Deskjet 1050 J410 series Podstawowe oprogramowanie

  • HP Deskjet 1050 J410 series Pomoc

Razem z tym na pulpicie zainstalowały mi się też ikonki do tego:

  • Zakup materiałów eksploatacyjnych - HP Deskjet 1050 J410 series

  • HP Deskjet 1050 J410 series

  • HP Deskjet 1050 J410 series Scan

Teraz pytanie mam takie, które z powyższych rzeczy moge odinstalować lub wyrzucić z mojego laptopa ? które są nie potrzebne ? Ale żeby drukarka mi działała.

Możecie mi pomóc w tym ?

Spokojnie możesz wyrzucić:

Badanie ulepszeń produktu

Pomoc

Zakup materiałów eksploatacyjnych

Oprogramowanie HP to istny kombajn :wink:

Ja tego oprogramowania od HP w ogóle nie instaluję. Sterowniki do drukarek hp w Windows 7 instalują się z Windows Update i w zupełności wystarczają do funkcjonowania urządzenia. Mógłbym się jeszcze zastanowić nad instalacją oprogramowania do skanowania i do OCR, ale tych z kolei nie instaluję, bo korzystam z FineReadera.

A chciałem jeszcze zapytać, bo mam drukarke razem ze skanerem i jeśli odinstaluje też to: HP Deskjet 1050 J410 series Scan oraz to: HP Deskjet 1050 J410 series to czy drukarka ze skanerem będzie mi działać ? w sensie tym czy będzie mi drukować i skanować ?

Bo jedynie żeby nie mieć tych rzeczy na dysku to musiałbym odinstalować tylko to:

  • HP Deskjet 1050 J410 series Badanie ulepszeń produktu

  • HP Deskjet 1050 J410 series Podstawowe oprogramowanie

  • HP Deskjet 1050 J410 series Pomoc

Tylko pytanie czy wtedy będzie mi drukować drukarka i czy będzie mi skanował skaner bez problemu to co chce ?

Drukować drukarka będzie, ale przydałby ci się jakiś program do skanowania. Tak jak napisałem wyżej - ja używam FineReadera.

Czyli rozumiem że jak odinstaluje te rzeczy z panelu sterowania z dodaj/usuń programy to drukarka będzie mi drukować ale skaner działać mi nie będzie bez programu, który pewnie wraz z tymi rzeczami też się odisntaluje tak ?

A ten program FineReader jest po polsku i w pełnej wersji ? czy jakaś wersja 60 dniowa ?

Pomóżcie mi to tak zrobić, żebym mógł drukować i skanować, żeby było dobrze.

Czy może odinstalować to wszystko i zamiast tego poszukać na mojej płycie CD, którą mam dostarczoną do drukarki samego sterownika do drukarki i zainstalować ?

Albo pobrać go stąd http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … ct=4027465 ?

Pomóżcie mi prosze. :frowning:

FineReader to płatny program do obsługi OCR, ale posiada on też funkcje odpowiedzialne za skanowanie. W zasadzie jeśli nie wiesz co i jak, to najbezpieczniej będzie jak jednak nic nie będziesz odinstalowywać.

no niestety, nie dziwię się, dobrze, że nie skleja ci kartek bo u mnie tak jeszcze było