Kłopot z Outlook 2007-nie mogę zostawić kopii na serwerze

Mój program pocztowy, którego notabene, wcale nie potrzebuję, sprawia mi problem. Otóż ta wersja Outlooka nie ma ( chyba ) opcji pozostawiania kopii maili na serwerze, z którego korzystam. Bardzo proszę o pomoc, bo nikt w moim otoczeniu nie zna się na tym. Poza tym, chętnie bym się go pozbyła, ale niestety ściągnął mi moje meile i nie znam sposobu na załadowanie ich z powrotem na moją pocztę. Czy jest to możliwe?

Jest taka opcja jak pozostawianie kopii wiadomości na serwerze z tym że jest domyślnie odznaczona. Musisz wejść w ustawienia kont e-mail, wybrać opcje i tam poszukać i zaznaczyć ptaszkiem, żeby kopie zostawały na serwerze. Ten program jest bardzo dobry moim skromnym zdaniem, wystarczy go tylko dobrze poustawiać :slight_smile:

Dziękuję za odpowiedź, ale niestety w mojej wersji Outlooka nie mam tej opcji, albo nie wiem, gdzie jej szukać.

Posiadasz wersję programu Microsoft Outlook 2007 wchodzący w skład pakietu Office, czy tak? Jeśli tak, to:

  • W menu Narzędzia kliknij polecenie Konta e-mail.

  • Kliknij opcję Wyświetl lub zmień istniejące konta e-mail, a następnie kliknij przycisk Dalej.

  • Zaznacz konto usługodawcy internetowego (ISP), a następnie kliknij przycisk Zmień.

  • Kliknij przycisk Więcej ustawień.

  • Kliknij kartę Zaawansowane i w obszarze Dostarczanie zaznacz pole wyboru Pozostaw kopie wiadomości na serwerze.

Wejdź w narzędzia -ustawienia kont-zaznacz zmień następnie więcej ustawień -zaznacz zaawansowane i tam masz pozostaw kopie na serwerze.

Bardzo dziękuję :smiley:

A czy mogę prosić jeszcze o jedną radę? Generalnie nie lubię Outlooka, zainstalował mi się jakoś tak przez przypadek i oczywiście od razu pościągał mi wszystkie meile z serwera. Chciałabym to odwrócić, tzn odesłać wszystko z powrotem na moją pocztę i odinstalować Outlooka. Czy jest to możliwe?

Nie

niestety nie można tak zrobić ale mógł byś np wysłąć te maile które ściągnął Ci Outlook na swoją skrzynkę mailową (ale nie odbierał ich w outlooku) wtedy będziesz miał je z powrotem na serwerze (na niektóry serwerach jest możliwość przenoszenia maili miedzy poszczególnymi folderami

Ale musiałabym każdy list wysyłać osobno, jest ich dużo, miałabym roboty na wiele godzin :cry: #-o

Wiem, że mogłabym jeszcze powysyłać je w formie wielu załączników w dwóch, trzech meilach, ale to też nie załatwia sprawy, bo byłyby praktycznie niewidoczne, bez widocznego adresata, tematu. To też jest do bani :expressionless:

Miałam nadzieję, że ktoś zna coś lepszego :frowning:

Post 2

No więc zrobiłam dokładnie tak, jak poradziłeś…

Niestety działało tylko do wyłączenia kompa. Kiedy znów go odpaliłam i dla sprawdzenia uruchomiłam Outlooka, ściągnął moje meile BEZ pozostawienia kopii na serwerze…wrrrrrr

Znów zrobiłam to samo i znów działało do następnego odpalenia :frowning:

POMOCY #-o ![-o<

Moniwawa1 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif