Kłopot z Outlook 2007-nie mogę zostawić kopii na serwerze

(Momikor) #1

Mój program pocztowy, którego notabene, wcale nie potrzebuję, sprawia mi problem. Otóż ta wersja Outlooka nie ma ( chyba ) opcji pozostawiania kopii maili na serwerze, z którego korzystam. Bardzo proszę o pomoc, bo nikt w moim otoczeniu nie zna się na tym. Poza tym, chętnie bym się go pozbyła, ale niestety ściągnął mi moje meile i nie znam sposobu na załadowanie ich z powrotem na moją pocztę. Czy jest to możliwe?

(Remidas83) #2

Jest taka opcja jak pozostawianie kopii wiadomości na serwerze z tym że jest domyślnie odznaczona. Musisz wejść w ustawienia kont e-mail, wybrać opcje i tam poszukać i zaznaczyć ptaszkiem, żeby kopie zostawały na serwerze. Ten program jest bardzo dobry moim skromnym zdaniem, wystarczy go tylko dobrze poustawiać :slight_smile:

(Momikor) #3

Dziękuję za odpowiedź, ale niestety w mojej wersji Outlooka nie mam tej opcji, albo nie wiem, gdzie jej szukać.

(Remidas83) #4

Posiadasz wersję programu Microsoft Outlook 2007 wchodzący w skład pakietu Office, czy tak? Jeśli tak, to:

• W menu Narzędzia kliknij polecenie Konta e-mail.

• Kliknij opcję Wyświetl lub zmień istniejące konta e-mail, a następnie kliknij przycisk Dalej.

• Zaznacz konto usługodawcy internetowego (ISP), a następnie kliknij przycisk Zmień.

• Kliknij przycisk Więcej ustawień.

• Kliknij kartę Zaawansowane i w obszarze Dostarczanie zaznacz pole wyboru Pozostaw kopie wiadomości na serwerze.

(system) #5

Wejdź w narzędzia -ustawienia kont-zaznacz zmień następnie więcej ustawień -zaznacz zaawansowane i tam masz pozostaw kopie na serwerze.

(Momikor) #6

Bardzo dziękuję :smiley:

A czy mogę prosić jeszcze o jedną radę? Generalnie nie lubię Outlooka, zainstalował mi się jakoś tak przez przypadek i oczywiście od razu pościągał mi wszystkie meile z serwera. Chciałabym to odwrócić, tzn odesłać wszystko z powrotem na moją pocztę i odinstalować Outlooka. Czy jest to możliwe?

(JesperKyd) #7

Nie

(Apdjs) #8

niestety nie można tak zrobić ale mógł byś np wysłąć te maile które ściągnął Ci Outlook na swoją skrzynkę mailową (ale nie odbierał ich w outlooku) wtedy będziesz miał je z powrotem na serwerze (na niektóry serwerach jest możliwość przenoszenia maili miedzy poszczególnymi folderami

(Momikor) #9

Ale musiałabym każdy list wysyłać osobno, jest ich dużo, miałabym roboty na wiele godzin :cry: #-o

Wiem, że mogłabym jeszcze powysyłać je w formie wielu załączników w dwóch, trzech meilach, ale to też nie załatwia sprawy, bo byłyby praktycznie niewidoczne, bez widocznego adresata, tematu. To też jest do bani :expressionless:

Miałam nadzieję, że ktoś zna coś lepszego :frowning:

Post 2

No więc zrobiłam dokładnie tak, jak poradziłeś....

Niestety działało tylko do wyłączenia kompa. Kiedy znów go odpaliłam i dla sprawdzenia uruchomiłam Outlooka, ściągnął moje meile BEZ pozostawienia kopii na serwerze....wrrrrrr

Znów zrobiłam to samo i znów działało do następnego odpalenia :frowning:

POMOCY #-o [-o<

(Frog) #10

Moniwawa1 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif