Kłopot z plikiem .mov na karcie SD w aparacie

Nagrałem film aparatem fotograficznym, kłopot w tym, że nie mogę go zgrać na dysk twardy.

Inne pliki [.jpg] wykonane tym aparatem zgrałem bez problemu.

Bardzo mi zależy na tym pliku .mov bo to 28 minut nagrania którego nie mogę powtórzyć.

Czy jest szansa na zgranie pliku na komputer i jak tego dokonać??

Dodam, że ten plik filmowy jest możliwy do odtwarzania na aparacie, gdy go nagrywałem to czekałem aż skończy mi się mejsce na karcie i nagrywanie samo się zakończy.

Jak duży jest ten plik? W jakim systemie jest sformatowana karta? Kopiujesz bezpośrednio kabelkiem z aparatu czy kartę przekładasz do czytnika?

Plik ma prawie 1 GB. Nie wiem w jakim systemie jest sformatowana karta, ja jej nigdy nie formatowałem [o ile dobrze pamiętam].

Nie mam czytnika, kopiuję przez kabel. Kopiowanie poprzez Mój komputer też się nie powiodło.

Czyli wielkość pliku nie jest przyczyną problemu - w FAT (w którym prawdopodobnie jest sformatowana karta) plik może być większy.

Stawiam na usterkę karty lub problemy z komunikacją aparat - komputer. Odinstaluj sterowniki aparatu, zainstaluj ponownie i podłącz aparat do innego portu USB.

Na przyszłość kup czytnik kart, przyzwoitej jakości kosztują 10 - 20 zł.

Próbowałem na innym kompie i jest to samo.

A co mi da czytnik kart ?

No to jest usterka karty.

Czytnik często daje większy transfer, gdy chcesz przegrać z innego aparatu dane nie musisz szukać dedykowanego kabla do tego aparatu i instalować sterowników oraz nie musisz się martwić o to czy akumulator w aparacie jest sprawny aby móc zgrać zdjęcia. Do tego przy jakimś aparacie może być np. konflikt sterowników z systemem w komputerze i nie będziesz mógł zgrać zdjęć.

Ale co mam teraz zrobić??

Odzyskam plik czy nie ??