Kłopot z x-boxem na nowym tv

Witam, brat kupił sobie ostatnio 32 calowy tv Panasonica i gdy podłączyłem mu jego x-boxa to grafika wygląda jak na moim ps one :?

Konsola podłączona jest przez złącze euro, próbowałem w ustawieniach coś poustawiać i nic nie pomaga, na starym tv około 10 letnik konsola śmiga jak szalona czy na tym nowym tv to normalka że tak kiepsko śmiga?

taki telewizor widocznie , ogólnie im więcej cali tv to gorsza jakość , dlatego 29 cali to najlepsze rozwiązanie … a ten twoj to lcd ??

Tak to tv lcd więc to przez tv mogą dziać się takie rzeczy?

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 20:30

Dokładnie to taki

http://allegro.pl/item224068408_panason … ra_gw.html

debek a ten xbox nie ma przypadkiem jakiegoś wyjścia cyfrowego, np DVI lub HDMI??

No bo tak … na dużych telewizorach większych niż 29’ to już się podłącza właśnie przez HDMI bo inaczej obraz jest nieładny

a ja nie widze żeby ten telewizor takie coś miał :]

DGE kupił ostatnio tv lcd 32" i ten tv nie ma złącza hdmi, chyba źle patrzyłeś. nie widziałem aktualnie sprzedawanych tv lcd 32", które by nie miały złącza hdmi. co to za model?

no napisałem przecież ;]

co to za model??

Ten telewizor to Panasonic TX-32LM70 i ma on złącze HDMI.

Dokładnie jak kolega Lopio pisze tv brata ma złącze HDMI czyli musze kupić jakąś przejściówkę?

Może zacznijmy od tego jaka wersja xboxa?

bo jak premium to podłączgo tymi kabelkami 3 kolorowymi bodajrze czerwony, niebieski, zielony, a dokładnie:

Wejścia Component Video złącza typu RCA x 3 [Y, PB, PR] (z tyłu)

(Cytat z allegro)

Hmm wersji nie znam i nie mam jak sprawdzić nawet teraz a z x-boxa wychodzą 3 kolorowe kable czerwony, żółty i biały

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 18:48

i jaka to ma być przejściówka bo na allegro nie widze takiej do x-boxa

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 19:06

http://allegro.pl/item226755120_kabel_x … _s_s_.html

czy taka podejdzie bo widze ze złącze podobne jak na hdmi

czerwony i biały - dźwięk, lewy i prawy kanał

zółty - sygnał kompozytowy video

zrób najlepiej zdjęcie części xboxa w której znajdują się złącza wyjściowe i umieść na forum.

Ten kabel do którego aukcję podałeś to jest kabel do podłączenia 1-szego xboxa.

A czy ten xbox to jest 360 czy zwykły?

Wersje 360-tki poznasz po pokrywce napędu i po padzie. Jak pokrywka jest srebrna to jest to xbox premium, jak biała to wersja Core. Wersja Premium ma pad Bezprzewodowy, a wersja Core Przewodowy. Wersja Core ma tylko kabel którym można go podłączyć do zwykłego telewizora, aby podłączyć go do telewizora HD trzeba dokupić kabel z wersji Premium.

Wersja Core ma kabel na którym są zakończenia:

Czerwony = Dźwięk Stereo

Biały = Dźwięk Stereo

Żółty = Obraz Standardowy

Wersja Premium ma kabel na którym są zakończenia:

Czerwony = Dźwięk

Biały = Dźwięk

Żółty = Obraz standard

Zielony = Obraz HD

Czerwony = Obraz HD

Niebieski = Obraz HD

Jeżeli podłączysz Xbox-a przez złącza HD to podłączasz tylko kable:

Zielony = Obraz HD

Czerwony = Obraz HD

Niebieski = Obraz HD

Czerwony = Dźwięk Stereo

Biały = Dźwięk Stereo

W Polsce nie ma jeszcze wersji Xbox-a Elite z 120GB dyskiem i złączem HDMI, którego premiera w Polsce odbędzie się 24.08.2007 w Piątek.

(Co do kolorów kabli HD nie jestem do końca pewny)

Moj x-box to “jedynka” nie 360 podłaczyłem kable jak radzisz i grafika jest marniutka niestety

debek wiesz podłączając konsolę poprzez złącze video (kompozytwe) do telewizora LCD 32" nie oczekuj dobrej jakości.

jak nie masz złącza component (chinche czerw-ziel-nieb) lub HDMI/DVI nie uzyskasz lepszej jakości na tym telewizorze.