Kłopoty po instalacji systemu

Witam

Dzisiaj przeinstalowywałem koleżance system (windows xp) i po tym procesie pojawiły się pewne kłopoty. Zaczęło się od mojego błędu - założyłem, że stary system był zainstalowany na C i instalowałem system dość automatycznie, za wiele nie czytając, sformatowałem partycję C, zainstalowałem tam system. Jednak okazało się, że system wcześniej był zainstalowany na D - wyszło to na jaw przy włączaniu komputera, gdy zapytał, którą instalację systemu wybrać. Sformatowałem wtedy dysk d, jednak przy włączaniu nadal było to samo. Ale wszystko inne było ok, do ponownego uruchomienia komputera - gdy próbwałem wejść na dysk E, wyskoczyło mi pytanie jakim programem chcę go otworzyć… Wordpad, podgląd obrazów itp itd. Mogłem go otworzyć tylko przez “eksploruj” Wcześniej wszystko było w porządku, normalnie wchodziłem na dysk. Proszę o pomoc w rozwiązaniu 2 problemów:

  • Co zrobić, aby przy uruchomianiu systemu nie pytało mnie, który system chcę wybrać?

  • Co zrobić, aby normalnie dało się wchodzić na dyski twarde?

Z góry dzięki za pomoc.

Podejrzewam, że system instalowałeś bo był zawalony śmieciami, a skoro był na D a Ty zainstalowałeś świeży na C to infekcje się przeniosły. Podaj logi z OTL: otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html. Ustaw wg tego obrazka: http://www.wstaw.org/m/2010/02/02/OTL.png

Właściwości mojego komputera --> zaawansowane. Tam znajdziesz zaznaczenie monitu o wyświetlanie systemu do wyboru, ale teraz nie o to chodzi :slight_smile:

Dzięki, niestety narazie nie mogę podać logów, bo jak już pisałem, było to u koleżanki, dzisiaj ani jutro nie będę miał czasu do niej znowu pójść.