Kłopoty z BIOS-em

Mam kłopoty aby dostać się do BIOS-u - nie zabepieczałem go zadnym hasłem.

Było to tak - wymieniałem twardy dysk, tzn dołożylem drugie 80GB - ten mi czyta poprawnie, natomiast pierwszy czyta jako 80 MB - tak, tak, to nie pomyłka. Wyjęcie baterii też nie pomogło. BIOS mam sprzed dwóch lat, płyta głowna Soltek pod Athlona.

Chodzi mi oto, aby wyłączyć kartę dźwiękową, która jest zintegrowana z płytą - dostałem w prezencie Creativa 5.1 i nie mogę się cieszyć dźwiękiem przestrzennym.

Czy są jakieś inne sposoby aby dostać się do BIOS-u? Chyba mój BIOS nie jakieś robala bądź jakiegoś innego badziewia?

Jaki masz BIOS tzn. nazwa firmy. Co się dzieje kiedy chcesz wejść do BIOS’u, czy masz okno logowania?

Powinieneś sprawdzić, jak są widziane dyski w każdym wariancie tzn. podłącz w miejsce dobrze widzianego dysku ten drugi. Możesz patrzeć pojedynczo i razem itd.

Pozdrawiam

Nic się nie dzieje - nie mam żadnej reakcji - klawisz TAB nie reaguje, a mam Awarda sprzed 2 lat. Dyski oczywiscie zamieniałem, oba mają 80 GB.

System odczytuje oba dyski prawidłowo.

Najczęściej jest to klawisz Del (Delete) ale bywa i F10. Jesteś pewien, że klawiszem TAB u Ciebie wchodzi się do BIOS’u ?

Podczas uruchamiania komputera można zobaczyc podpowiedź u dołu ekranu, jeśli komp nie za szybko się “ładuje”.

Pozdrawiam

spróbuj uaktualnić bios poniewaz możesz mieć za stary, który nei obsługuje dysków o takiej wielkości …