Kłopoty z ED77 :/

Siema wszystkim mam jeden wielki problem z moim modemem ED77 < bezprzewodowy. Mieszkam 20 Km/h od Słupska mam dobry sygnał na 5 kresek ale i tak to nic bo gdy coś ściągam to mam transfer od 100 bajtów do 10 kb/s. Co by tu zrobić żeby było tak na 50 kb/s lub 80kb/s. Pomóżcie mi… Już nie wyrabiam z tym netem :cry: . Pozdro

lol212

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może TUTAJ znajdziesz pomoc ?

co na to twój dostawca neta, jaki masz download/upload w umowie??

ED77 jest modemem edgowym więc teoretycznie powinien osiągać do 230 kb/s z tym że wszystko zależy od tego czy jesteś w zasięgu EDGE? sprawdzałeś na mapce operatora czy Twoje okolice objęte są zasięgiem EDGE??? Być może masz tylko GPRS i wtedy prędkości podane przez Cibie zgadzały by się z tym co możesz osiągnąć.

Kolejna sprawa czy jest tak od początku cz też może przekroczyłeś limit pobranych i wysłanych danych? Większość operatorów obcina wtedy drastycznie transfer.

Trochę mało danych podałeś.

pozdr

Hmm… mam podobny problem, ale…

Co jeżeli Orange kompletnie nie dotrzymuje (wg mnie przynajmniej) warunków Umowy? Tzn. połączenia są zrywane co 2-3 minuty, jeżeli nawet zostaną samoczynnie wznowione to nie trwają zbyt długo… Prędkość transferu przed przekroczeniem limitu nie przekracza zazwyczaj 50-60kb/s (czyli określonych w umowie 100kb/s)… Chciałem zaznaczyć, że napewno jestem w zasięgu Edge, gdyż na początku Umowy Internet spełniał warunki Umowy w stopniu nikomu nieprzeszkadzającym.

Zadam jasne pytanie: czy jest możliwość zerwania Umowy, aby nie płacić Kary?

Przewertuj sobie to forum: http://www.bez-kabli.pl

Wielu już przerabiało podobne problemy, być może znajdziesz odpowiedź jak zerwać umowę.