Kłopoty z ED77 :/

(Siekaneglizdy) #1

Siema wszystkim mam jeden wielki problem z moim modemem ED77 < bezprzewodowy. Mieszkam 20 Km/h od Słupska mam dobry sygnał na 5 kresek ale i tak to nic bo gdy coś ściągam to mam transfer od 100 bajtów do 10 kb/s. Co by tu zrobić żeby było tak na 50 kb/s lub 80kb/s. Pomóżcie mi.... Już nie wyrabiam z tym netem :cry: . Pozdro

(Agatonster) #2

lol212

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może TUTAJ znajdziesz pomoc ?

(Zbych ) #3

co na to twój dostawca neta, jaki masz download/upload w umowie??

(Info) #4

ED77 jest modemem edgowym więc teoretycznie powinien osiągać do 230 kb/s z tym że wszystko zależy od tego czy jesteś w zasięgu EDGE? sprawdzałeś na mapce operatora czy Twoje okolice objęte są zasięgiem EDGE??? Być może masz tylko GPRS i wtedy prędkości podane przez Cibie zgadzały by się z tym co możesz osiągnąć.

Kolejna sprawa czy jest tak od początku cz też może przekroczyłeś limit pobranych i wysłanych danych? Większość operatorów obcina wtedy drastycznie transfer.

Trochę mało danych podałeś.

pozdr

(Patrykbuzowicz) #5

Hmm... mam podobny problem, ale...

Co jeżeli Orange kompletnie nie dotrzymuje (wg mnie przynajmniej) warunków Umowy? Tzn. połączenia są zrywane co 2-3 minuty, jeżeli nawet zostaną samoczynnie wznowione to nie trwają zbyt długo... Prędkość transferu przed przekroczeniem limitu nie przekracza zazwyczaj 50-60kb/s (czyli określonych w umowie 100kb/s)... Chciałem zaznaczyć, że napewno jestem w zasięgu Edge, gdyż na początku Umowy Internet spełniał warunki Umowy w stopniu nikomu nieprzeszkadzającym.

Zadam jasne pytanie: czy jest możliwość zerwania Umowy, aby nie płacić Kary?

(Info) #6

Przewertuj sobie to forum: http://www.bez-kabli.pl

Wielu już przerabiało podobne problemy, być może znajdziesz odpowiedź jak zerwać umowę.