Kłopoty z nagrywaniem płyt z Nero-BurningROM

no właśnie mam problem z nagrywaniem

program mam juz bardzo długo ale dopiero teraz pojawiły mi się takie problemy

płyta nagra się do połowy i… wyskakuje komunikat „white error”

no i co z tym mam zrobić?

mam mnustwo zepsutych płyt z tego powodu

chyba zbankrutuje na tych płytach

komputer już był formatowany

nawet na nowo wgrany był program Nero

nic nie pomaga

POMOCY !!

Sprój nagrać innym programem. Jeśli płyta się zdupi nawet w innym programie a komputer jest po formacie to oznacza że to wina nagrywarki. Sprawdz czy wszystkie kabelki od nagrywarki są dociśnięte

też tak miałem 8) Spróbuj nagrywać płytki woniej np. x16 lub 24

Sprawdż czy masz odchaczone DMA.System–Menadzer urządzeń–Nagrywarka–Właściwości. :smiley:

A co to ma do rzeczy ??

Ja mam zaznaczone non stop i nagrywarka pod Nero chodzi jak burza…

To znaczy że powinno być zaznaczone :smiley:

Miałem kiedys podobny problem przy 90 % zatrzymywało mi się nero musiałem obniżyć prętkośc do 4 razów i było dobrze ale wolno .

To nie jest żadne rozwiązanie spowalnianie nagrywania. Być może zabrudziła Ci się optyka i należałoby ją potraktować płytą czyszczącą…

Poza tym problem może tkwić w używanych płytach… Ja swego czasu natrafiłem na felerną partię Datexów (kolega dał mi je by mu cośtam nagrać) i na 10 nagrały się tylko 2… Później zrezygnowałem i poradziłem kumplowi zareklamować płyty…

Dysan mnie jeszcze nigdy nie zawiódł. 8)

Mozliwe że kupiłes plyty buble. mozliwe że nagrywarka je żle widzi .(np maja inny kolor) zmniejsz pretkoś nagrywanie nawet do x1. Jak kopiujesz płyty zabezpieczone i zle to robisz to tak bedzie.

no tak ale jak nagrywam filmy, mp3 i programy to normalnie sie nagrywa, problemy pojawiaja sie tylko przy nagrywaniu plyt audio…niektore sie nagraja a niektore nie

caly czas uzywam plyt tej samej marki