Kłopoty z nagrywaniem płyt z Nero-BurningROM

(Yadzia12) #1

no właśnie mam problem z nagrywaniem

program mam juz bardzo długo ale dopiero teraz pojawiły mi się takie problemy

płyta nagra się do połowy i.... wyskakuje komunikat "white error"

no i co z tym mam zrobić?

mam mnustwo zepsutych płyt z tego powodu

chyba zbankrutuje na tych płytach

komputer już był formatowany

nawet na nowo wgrany był program Nero

nic nie pomaga

POMOCY !!

(system) #2

Sprój nagrać innym programem. Jeśli płyta się zdupi nawet w innym programie a komputer jest po formacie to oznacza że to wina nagrywarki. Sprawdz czy wszystkie kabelki od nagrywarki są dociśnięte

(Adrian Nie) #3

też tak miałem 8) Spróbuj nagrywać płytki woniej np. x16 lub 24

(Carolin6) #4

Sprawdż czy masz odchaczone DMA.System--Menadzer urządzeń--Nagrywarka--Właściwości. :smiley:

(Madafaker) #5

A co to ma do rzeczy ??

Ja mam zaznaczone non stop i nagrywarka pod Nero chodzi jak burza...

(Carolin6) #6

To znaczy że powinno być zaznaczone :smiley:

(pysiu) #7

Miałem kiedys podobny problem przy 90 % zatrzymywało mi się nero musiałem obniżyć prętkośc do 4 razów i było dobrze ale wolno .

(system) #8

To nie jest żadne rozwiązanie spowalnianie nagrywania. Być może zabrudziła Ci się optyka i należałoby ją potraktować płytą czyszczącą...

Poza tym problem może tkwić w używanych płytach... Ja swego czasu natrafiłem na felerną partię Datexów (kolega dał mi je by mu cośtam nagrać) i na 10 nagrały się tylko 2... Później zrezygnowałem i poradziłem kumplowi zareklamować płyty...

Dysan mnie jeszcze nigdy nie zawiódł. 8)

(Adarek) #9

Mozliwe że kupiłes plyty buble. mozliwe że nagrywarka je żle widzi .(np maja inny kolor) zmniejsz pretkoś nagrywanie nawet do x1. Jak kopiujesz płyty zabezpieczone i zle to robisz to tak bedzie.

(Yadzia12) #10

no tak ale jak nagrywam filmy, mp3 i programy to normalnie sie nagrywa, problemy pojawiaja sie tylko przy nagrywaniu plyt audio...niektore sie nagraja a niektore nie

caly czas uzywam plyt tej samej marki