Kłopoty z pamięcią

Witam.

Zakładam temat ponieważ mam problem z pamięciami w moim komputerze.

Kupiłem sobie właśnie kości pamięci A-Data VITESTA 2x2GB Extreme Edition DDR2 800+ 4GB ( wcześniej miałem Kingstone 2x1 GB 667 ) i okazuje się że mój drogi system ( Windows Home edition SP3 ) nie widzi pełnej wielkości pamięci tylko:

2cc7117916adf56dm.jpg

co najśmieszniejsze również Everest ma problemy z liczeniem :

1d4d4fe8518fff80m.jpg

jednak włożone kości widzi dobrze :

33fd3ccc9f57c293m.jpg

Nie wiem co jest grane ? Płyta główna ASUS M2N4-SLI ( teoretycznie obsługuje do 8 GB pamięci )

Jest jeszcze jeden problem który mnie zastanawia Dual-Channel powinien działać tak:

DIMM_A1 DIMM_A2 DIMM_B1 DIMM_B2 ( a umnie po takim podłączeniu pokazuję Single-Channel )

DIMM_A1 DIMM_A2 DIMM_B1 DIMM_B2 ( a takim podłączeniu jest Dual-Channel )

Proszę o pomoc, bo nie wiem o co chodzi, a chcę aby wszystko chodziło jak należy. Bo chyba nie ma możliwości by pamięć była trafiona?

Ps. nawet CCleaner widzi tylko 3,2 GB :shock:

Musisz kupić system 64 bitowy, bo x86 nie widzi 4GB RAM i nic na to nie poradzisz.

NP: Windows Vista (ble ble) 64 bit

Windows XP HOME\Professional 64bit.

Żartujesz prawda :?:

:o

Nie żartuje. Do kompów, które mają min 4GB RAM są inne systemy tzn. 64bitowe. Bo zwykłe 32bitowe nie widzą 4GB RAM.

No dobrze nie widzi, ale jak pracuje ? A co z moim Dualem ?

Żevy pamięci działały w trybie dual to wkładasz je do slotów tego samego koloru np: 1 kość do czerwonego i 2 kość do czerwonego. Jak je włożysz do dwóch różnych kolorów to wtedy będzie single channel.

Acha czyli problem Duala mam rozwiązany ( mam w dwóch żółtych slotach )

adam zrób coś :frowning:

nic się nie da zrobić -.-

jedynie system w wersji x64 [XP x64 jest tylko angielski] na którym działa mniej programów.

Możesz jeszcze sprzedać 1 kość 2GB i kupić kość 1GB i wtedy będziesz miał 3GB i będzie działać wszystko na wersji 32bitowej. Innego sposobu nie ma.

ale nie będzie miał duala…

Ale mogę też olać temat, cieszyć się 3,2 GB :smiley: i czekać na Viste :?:

Bo chyba problemu z tym żadnego nie będzie ?

Kości nie będą robić żadnego problemu ? A tym bardziej system ?

Vista też musi być 64 bitowa. Jak masz 4GB to każdy system musi być x64.

Ja mam Viste 32bit z SP1 i wykrywa mi pełne 4gb ramu

Ale zalecane jest żeby system był 64 bitowy jak się ma min 4GB ram.

Ale nie wykorzystuje go w pełni.

Ponawiam pytanko. Czy mogę olać temat i cieszyć się 3,2 GB ? ( które na chwilę obecną zupełnie wystarczy )

Kości nie będą robić żadnego problemu ? A tym bardziej system ?

nie będzie żadnych problemów :wink:

Everest wyswietla mi jeszcze takie ostrzeżenie :

fc915c5c574c9f9em.jpg

Pewnie chodzi o to, że nie jest pewien czy tam na pewno jest te 3.25GB ramu :wink: