Kłopoty z prędkością nagrywania


(Gonzio) #1

Witam i proszę o pomoc

Znajoma posiada komputer w nastepujacej konfiguracji

Intel Core 2 Duo E6300

2048 RAM

250 GB HD Seagate

Galaxy GeForce 7600GS

Płyta główna MSI P965 NEO

Nagrywarka DVD LiteOnIt

Napęd DVD LG

I teraz problem. Otóż nagrywanie i odtwarzanie płyt DVD odbywa się z prędkością 1x. Można w Nero ustawić nagrywanie z prędkością 2x, 4x, 6x itak dalej ale i tak rzeczywista prędkość to 1x. Mierzyłem to programem Nero Drive speed a nadrywanie widać po czasie jaki trwa.

MOże to problem płyty głównej. Otóz na tej płycie Kontroler IDE nie jest na niej zaimplementowany w chipsecie tylko jako osobny kontroler, który działa i zachowuje się jak SCSI.

Kiedyś miałęm podobny problem u siebie i okazało się, że w Biosie nie są wykryte napęd DVD i Nagrywarka. Wystarczyło zmienić ustawienia biosu i wszystko działało oki.

Ale co zrobić na tej płycie, żeby działało dobrze?? Pomocy! !!


(Balcerpl) #2

A sprawdz ustawienia nagrywarki. Panel sterowania --> system --> urządzenia --> i tam powinna być twoja nagrywarka.

Pisałem to z pamięci ponieważ nie mialem dostąpu do systemu windows (pisze w szkole). Jak będę w domu i sie nie wyjaśni jeszcze ten temat to ci napisze dokładną instrukcje.

Pozdrawiam


(Gonzio) #3

to raczej nie to. Z ustawieniami nagrywarki wszystko w porządku. Problem moim zdaniem tkwi w płycie głownej. To taka trochę dziwna płyta. Chipset Intel 965 nie obsługuje podobno kontrolerów IDE, więc MSI dodało jakiś inny kontroler. W czasie biosie nie są wykrywane podłączone do niego urządzenia. Dopiero w dalszej części bootowania pojawia się dodatkowa informacja o kontrolerze SCSI i tam wykrywane są urzadzenia podłączone do niego. Może ktoś ma taką samą płytę? jak ten problem rozwiązać??


(JNJN) #4

A może brak sterowników do kontrolera IDE.

Sprawdź ustawienia DMA napędu jak jest możliwość.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851


(Panyapa) #5

jak nie pomoze to ja bym sprawdzil na innym sprzecie moze narywarka jednak zepsuta, zworki ustawione odpowiednio sprobowac nagrywarke sama podłączyć bez dvd-romu jak nie pomoze a komputer na gwarancji to do serwisu najszybsza i najprostsza metoda


(Poeta70) #6

A taśma ma 80 żył?