Kłopoty z RAM-em...?

Witam, problem Mój jest oto taki. Płyta ASUS M2N-E pracowała z 2 x 1GB RAM GEIL 817MHz 4-4-4-12-2T i wszystko działało w jak najlepszym pożądku. obecnie zamieniłem RAM na 2x2GB RAM ten sam czyli GEIL 817MHz 4-4-4-12-2T i co się dzieje… raz wykrywa 4092MB, raz 3580MB, raz jeszcze inna wielkość, w grach wyskakują blue screeny gdzie z 2x1GB RAM to nie miało miejsca, komputer sie wiesza przy codziennych uruchomieniach prostych programów, teraz mam uruchomioną tylko Operę, GG, Everest i kaspersky-ego i ilośc zajętego ram-u to 3,82GB… i kazde uruchomienie jakiejś rzeczy skutkuje dłuuugim czasem reakcji komputera bądź nieuruchomieniem:( :(. BIOS tylko wykrywa pełną fizyczną wielkość 4096MB.

co to się dzieje :?: :?: :?:

po ponownym zainstalowaniu Windowsa również takie same objawy…:frowning: oprócz tego ze wykrywa już RAM w należytej wielkości, choć pewnie i to niedługo…:frowning:

Miałem i mam Vistę Ultimate 64 bit.

Z tego co widać w opisie masz podkręcone RAMy . Powróć do początkowego taktowania

albo podnieś delikatnie napięcie na ramie - przy tych nowych geil’ach to praktycznie niezbędne - fakt faktem po wymienie podzespołów należało by od nowa podkręcać chociaż ram bo jak by nie było jest napewno na kościach z innej serii, ktore mają inne parametry przy oc

w moim podppisie jest inny komputer z domu. tylko ten co opisuje problemem to inny sprzęt płyta ma to kiepskiego ze napięcie najwyższe w BIOS ie na RAM to 1.95v i takie jest ustawione, ram ustawiony teraz standardowo na 800MHz… dziwne rzeczy, zasilacz może bo cienki 400 modecom feel III + HD4850 (jedna sztuka)+ 5200+(2,8GHz)

:o :o wymieniaj zasilacz i to prędko !!

Hej!

Opcja Memory Remapping jest w BIOS’ie włączona? Jeśli nie to ja włącz. Powinno w systemie widzieć pełne 4GB.

ps czytaj post Pharah i czym prędzej działaj!

Remix już mu widzi 4 GB ale się komp wiesza, zmieniaj zasiłke !!

zasiłke zmienie na bank… RAM również widzi różnie znów 0.5GB mniej;/ ale zasiłka dawała rade z tamtym ramem wiec ten raczej nic w obciążenie nie wniósł. więc nie rozumiem:(

Memory Remapping nie mam tej opcji …