Kłopoty z uruchamianiem kamery internetowej

Laptop Toshiba Satellite L550 (dwuletni), wbudowana kamera.

Od czasu do czasu, chyba nawet od początku, mam problem z jej uruchomieniem. Używam jej głównie do rozmów w Skypie. Czasami uruchamiałam z aplikacji- zdjęcia lub krótkie video.

Aplikacja uruchamiała się automatycznie wraz z systemem i ukrywała się na pulpicie. Otóż zdarzało się, że jej nie było- tym samym (nie wiem, dlaczego) nie włączała się kamera w Skypie. Wówczas miałam komunikat typu “inicjalizacja kamery nie powiodła się” lub "aplikacja jest zajęta przez inny program (jaki?)

Aplikację wyłączyłam, bo podobno potrafi sprawiać kłopoty.

Zdarza się jednak (sporadycznie), że kamera jako taka nie uruchamia mi się w Skypie. Mam wtedy komunikat, że działa w innym programie (mam włączony tylko jeden w.wym.). Bywa też , że ten program (system?) jej w ogóle nie wykrywa , polecając zainstalowanie kamerki. Zwykle pomaga restart komputera.

W menagerze urządzeń “działa poprawnie”. Wirusów nie mam, system sprawny- opinia programisty, który zaglądał do mojego komputerka w ubiegłym tygodniu. Niestety, zapomniałam o tej kamerce a kontakt z nim będę miała dopiero za rok.

Co może być przyczyną tych zacięć? Jaki program (może działający “w tle”?) mi to zakłóca?

Gdybyście mogli mi coś podpowiedzieć, to baaaaaaaardzo proszę.

witaj spróbuj zainstalowc ten program CyberLink YouCam

No, mam. Dzięki. Fajna aplikacja do zabawy z kamerką. Nie wiem tylko, czy to jest rozwiązanie mojego kłopotu. Zobaczymy- czas pokaże.