Kłopoty ze sformatowaniem dysku 2,5" USB

Mam dysk przenośny 2,5 " Samsung w obudowie ICY Box 100 GB. Ostatnio chciałem sformatować ten dysk z poziomu Windows XP.

Niestety nie udaje się to z poziomu Windows XP. Po wciśnięciu “formatuj” system zaczyna formatować ale na końcu jest komunikat że Sytemowi Windows nie udało się dokończyć formatowania. Może jest jakiś inny sposób na sformatowanie tego typu dysku podłączonego do gniazda USB.

możesz spróbować takim GParted

A nie ma jakiegoś prostszego programu, który instaluje się z poziomu WIN XP ???

Mam tak z niektórymi sektorami mojej 40.Możliwe że uszkodzone masz niektóre sektory dysku.Spróbuj zformatować z opcją ‘szybkie formatowanie’.Nie jest takie dokładne ale formatuje :wink:

PPM na mój komputer --> zarządzaj --> zarządzanie dyskami i tam na twoim dysku PPM i najpierw usuń partycję potem załóż ją na nowo i sformatuj.

Pozdrawiam

Tylko że jest problem, bo ja nie widzę mojego dysku USB ICY Box (Samsung). Natomiast gdy otowrzę program “Hard Disc Level Format”, program ten formatuje go i widzi go obok głównego dysku w komputerze.

W dniu 29.04.2008 , o godzinie 22:36 został dopisany post przez piotr2802

Zastanawiam się czy jakiś sterownik do dysku Samsung 100 GB ATA może coś pomóc, bo jak na razie system Win XP nie chce widzeć mojego dysku przenośnego. :smiley: