Klucz do Visty

(Nobet33) #1

Jezeli zakupie laptopa z zainstalowanym windows vista w wersji językowej angielskiej i sformatuje dysk "c" i ponownie zainstaluje Viste z jezykiem poslkim czy wpisujac wczesniejszy klucz bedzie on poprawny.pozdrawiam

(Sonnor) #2

nie

a dla tego nie że koliduje z legalnością … a na tym forum rozmawiamy o legalnych programach !

(Nobet33) #3

możesz trochę rozwinąc swoje zdanie i uzasadnić dlaczego?dziekuje

(Kubakuderski) #4

będzie dziłało jak zainstlaujesz viste pl na tym kluczu…

(Longhorn2009) #5

A jaka to wersja Visty?

(Nobet33) #6

wiec jest 1 - 1 moim zdaniem wydaje mi sie ze tak mozna zrobic ale wolalem sie upewnic tzn zapytac kogos jeszcze czyli Was! !!

(xomo_pl) #7

na 99% przyjmie klucz i będzie wszystko ok:)

(Nobet33) #8

wielkie dzieki pozdrawiam! !!

(kamil_w) #9

Osobiście korzystałem u siebie z Visty Business od MSDN AA w wersji EN i PL. Z kluczy kożystałem na zmianę - czyli z EN pasował do PL i na odwrót.

(Irosan) #10

uznaje ze będzie to poprawne, lecz jest mały problem gdyż klucze dawane przy laptopach nie są kompatybilne z tzw czysta instalacją/czystą płytą nie skażoną producentem laptopa(np dodawana do wersji OEM), w niektórych notebookach np Fujitsu Siemens czy nawet Asusach, jest dodawana płytka z winda w której jest przy instalacji możliwy język polski

(Tekken12) #11

Mało tego ten klucz powinien także pasować do odpowiadającej wersji x64 :slight_smile:

(Kowal 11) #12

Witam pozwalam sobie zauważyć że klucz z angielskiej visty będzie pasował do polskiej ale niestety nie będzie to zgodne z licencją i system będzie oficjalnie nielegalny …Niestety.

(Kubakuderski) #13

nie…system będzie legalny ale uzyskanie z neta lub pożyczenie płyty z vistą jest nielegalne…

(sCooBy^) #14

Przytocz jakiś fragment licencji który poprze twoje stwierdzenie,

(Kaczoreklom) #15

bzdura. klucze dawane przy laptopach pieknie sie instaluja na czystej instalacji w roznych jezykach (amerykanski klucz sprawdzony na viscie en, pl, de i fr) i nie ma roznicy czy x86 czy x64. Robilem to na lapkach Toshiby, IBM - Lenovo oraz Sony :smiley:

(somekind) #16

Nie bzdura, bo mój klucz od laptopa nie pasuje nigdzie indziej.

Może to od wersji zależy?

(Kaczoreklom) #17

wymienilem lmarki na ktorych to zadzialalo. nie wszedzie sie dalo przez internet, ale telefonicznie zawsze sie zdalo :slight_smile:

(Irosan) #18

to morze teraz jest przy viscie lecz przy xp (abstrachując od problemu) nie ma takiej możliwosci instalacji z czystej plyty miałem taki przypadek,

a przed jakimkolwiek sie zastanawianiem najlepiej sprawdzi co płytka ma do zaoferowania pod względem językowym

a wogóle o jakim modelu laptopa bądź komputera mówimy?