Klucz do windowsa

(system) #1

Pod spodem netbooka mam podany klucz produktu do windowsa7, ale przez 2 lata używania naklejka się starła i nie widzę wszystkich znaków, a zapisany plik z kodem przepadł. Mogę go jakoś zdobyć? Windows był kilka razy zmieniamy, a teraz chciałbym wrócić do tego pierwszego.

(scripter1) #2

W takim wypadku to tylko wróżka może ci pomóc.

Gdybyś miał zainstalowany na tym kluczu i działający system to można by odpowiednimi narzędziami ten klucz z systemu odzyskać ale skoro system był zmieniany to rozumiem że nie masz kopi systemu działającej na tym kluczu.

Jeśli widać większość klucza i tylko jednego czy dwóch znaków nie widać to możesz próbować szczęścia w zgadywaniu, może akurat trafisz i system zaakceptuje klucz.

(Kurp55) #3

Czy system który masz zainstalowany był aktywowany przy użyciu tego klucz który jest na naklejce w laptopie. Jeżeli tak to tu masz programy którymy możesz odczytać klucz:

http://download.centrumxp.pl/120,1,Keyfinder.aspx

http://www.dobreprogramy.pl/Recover-Keys,Program,Windows,13321.html

(Redszym) #4

Zadzwoń na infolinię Microsoftu i poproś o pomoc myślę że nie nie zostawią cię samego i pomogą.

(system) #5

Pierwszy windows to był 7 Starter SP1. Był on już na netbooku, nie instalowałem go z płyty.

(ak6) #6

Nie do odzyskania. Dzwon do MS moze cos pomogą, choć wątpię.

(SilberPunkt) #7

Jeśli faktycznie chcesz powrócić do Windows 7 Starter Edition to w obecnej sytuacji (brak partycji recovery i brak klucza licencji) pozostaje Ci jedynie zdobycie nośnika recovery do Twojego notebooka. Możesz poszukać kogoś posiadającego ten sprzęt i pożyczyć nośnik albo poprosić o jego skopiowanie lub utworzenie na DVD lub USB. Ewentualnie przeszukaj internet - może ktoś udostępnia obraz ISO takiego nośnika. Ważne by był to nośnik recovery dokładnie do tego modelu.

W sprawie uszkodzonej naklejki COA powinieneś kontaktować się z producentem sprzętu a nie z Microsoftem czy ze sprzedawcą.

:roll:

(ak6) #8

Nośnik recowery, jak to nazywasz, nie posiada klucza systemu.

(SilberPunkt) #9

Od 10 lat przywracam systemy z nośników recovery na wszelakiej maści HP-kach, TOSHIBACH, ASUSach, Samsungach, Lenovo czy Acerach i jeszcze mi się nie zdarzyło, by po takim przywracaniu systemu potrzebne było podanie klucza licencji - system jest zainstalowany z uniwersalnym kluczem i aktywowany - nie wymaga żadnych działań ze strony użytkownika poza zaktualizowaniem - dokładnie tak jak po pierwszym odpaleniu zaraz po rozpakowaniu.