Klucz produktu a zmiana wersji systemu

A ten mój windows jakoś zainstalowałem i jest wszystko ok

Bo znalazlem ten klucz co mi go tam podało ale teraz on jest wpisany na moim kompie i jest wszystko ok

Może i działa, ale jeśli nie masz spełnionych 2 z 3 atrybutów legalności, to system jest nielegalny.

Atrybuty legalności:

  1. Oryginalna płyta z systemem
  2. Dowód zakupu licencji na system
  3. Naklejka na obudowie komputera - certyfikat autentyczności

Jeśli używałeś cracka czy innego aktywatora lub sama instalka jest zmodyfikowana to ma szanse to działać. Inna kwestia to bezpieczeństwo takiego systemu, szczególnie w czasach gdy logujemy się do bankowości internetowej, robimy zakupy na portalach aukcyjnych czy załatwiamy sprawy podając dane osobiste. System jest aktywowany wykorzystując tunel VPN i łącząc się z fałszywym serwerem aktywacji. Dawniej była wykorzystywana do tego maszyna wirtualna z serwer 2012 i wykorzystywano aktywacje wielostanowiskowe kms. Teraz aktywator ma ledwo pare MB.
Do poczytania: http://www.spidersweb.pl/2017/01/niebezpieczny-spyware.html
Dziwne z resztą abyś miał oryginalną najwyższą wersje Ultimate systemu (koszt ok. 1000zł), nawet nie kupując jej…

1 polubienie

Nie wiem czemu, ale np u mnie ten downloader pokazuje, że można ściągnąć wW7 SP 1, ale nie w języku polskim.

Jakieś ograniczenia licencyjne mają od maja 2017 w Microsoft dla Windows 7 - tylko ten program (Windows ISO Downloader 5.09) daje radę wyciągnąć kilka wersji Windows 7 (home i pro).

Z hostingu adguard zniknął Windows 7, a podmiana danych / rozbudowa formularza Windows 8 / 10 została wreszcie zablokowana (po ~3 latach).

1 polubienie

W tym momencie nie mam jak sprawdzić, ale jeszcze wczoraj sprawdziłem i przy najnowszej wersji programu bez problemu dało się pobrać win 7 w PL wersji.

Zwykły


COEM

Professional nie ma pl (francuski lub koreański) - pozostaje proponowana edycja pliku “ei.cfg” - @anon25492837 (nie wiem czy obraz home premium po edycji da dostęp do wersji wyższej).

1 polubienie

Po skasowaniu pliku ei.cfg z ISO będzie możliwość wyboru dowolnej wersji jak w viscie. To sprawdzony sposób.

1 polubienie

A jest home sp1 nie coem (zwykły home bez N) ?

Bez “N” inaczej by był napisany na liście jak kiedyś.

Pytam o wersje bez coem, te normalne. Skoro wyżej napisano, że nawet z iso Home idzie uzyskać iso do ultimate. To może zabezpieczę się w instalacyjny obraz. :grin:

Po usunięciu ei.cfg z iso z home premium , pojawiły się też edycje professional, home basic i ultimate, jako aktywne do zainstalowania.

W przypadku wersji 32 bit jest jeszcze edycja Starter.