Klucz produktu windows 7

Witam,

Dostałem niedawno w spadku po ojcu laptopa z oryginalnym Windowsem 7. Wszystko niby jest OK, ale strasznie dużo tu różnych programów i aplikacji, które mi są niepotrzebne, a tylko spowalniają komputer. Chciałbym postawić od nowa cały system, ale problem polega na tym, że nie wiem gdzie jest klucz produktu. Mam tu niby do niego dwie płytki w papierowych kopertach, które nawet jeszcze nie były otwierane.

Na pierwszej jest “Reinstallation DVD Windows 7 Professional 64-bit”

Na drugiej są chyba sterowniki do laptopa "“Drivers and utilities”

Na obydwu kopertach są duże, białe naklejki. Są tam jakieś kody, ale nie wiem, czy to jest klucz produktu. Klucz chyba powinien być w formacie XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX natomiast tam jest w formacie XX-XXXXXX-XXXXX-XXX-XXXX. Nie jest tam nigdzie napisane, że to klucz.

Czy ta pierwsza płytka to jest system Windows, czy tylko jakieś narzędzie do odzyskiwania Windowsa?

Proszę o pomoc, bo chcę przeinstalować system, a nie chcę potem na piracie pracować, skoro teraz mam oryginalny.

Klucz produktu powinien być na naklejce pod spodem laptopa.

Masz jakieś dokumenty o zakupie systemu?

Dzwonisz do ms: http://www.microsoft.com/dynamics/pl/pl/contact-us.aspx

Faktycznie, był, ale pod baterią. W takim razie wszystko OK. Jeszcze kwestia płyty z Windowsem. Czy z tej płytki normalnie postawię “świeży” system? Co z tymi kodami z białych naklejek? Będą potrzebne do instalacji?

Kody z naklejek nie.

Czysta płyta z systemem ci wystarczy od znajomego, wystarczy ze ci sie wersja zgadza np Home premium i wersja x86 albo x 64 i wszystko :slight_smile:

Czyli ta płyta, którą mam nie jest płytą z systemem do instalacji, tak?

Cześć

Płyta którą posiadasz to zapewne tzw. recovery disk, czyli płyta z systemem i wszystkimi dodatkami od producenta.

Jeżeli chcesz instalować system bez w/w dodatków to zaopatrz się w czystą płytę z systemem (od kolegi etc.) a podczas instalacji podaj swój klucz.

Rozumiem. Czyli poza systemem instaluje jakieś niepotrzebne programy i dodatki? Kurcze, nie chcę nic kombinować z płytami, skoro mam oryginał. Nie ma możliwości wyłączenia tych dodatków w czasie instalacji?

Cześć

Tego już nie wiem. Trzeba by zajrzeć do instrukcji i sprawdzić jak wyglada proces przywracania systemu z płyt recovery.

OK. Wielkie dzięki. Spróbuję ze swojej płyty. Jak mi się zainstalują jakieś dziadostwa, to wtedy będę szukał czystego Windowsa.

Dzięki.

Instalujesz system z tej płyty Reinstallation DVD Windows 7, a potem odinstalowujesz zbędne programy - to najprostsza droga.

Czyli podczas instalacji jednak się nie da tego zrobić. Rozumiem. Dziękuję wszystkim za poradę

Pozdrawiam