KMPlayer i problem z wyświetlaniem ikonki pliku

Na moim laptopie mam windows 7. Do oglądania filmów używam KMPlayer. Dziś pobrałem sobie film zapisany w formacie HD i jego ikonka nie jest taka jak pliku avi tylko wyświetla się tak:

mkv.png

Czy można w jakiś sposób ustawić tak, żeby zamiast tej ikonki była ikonka pliku avi ? - Prosze o pomoc w tej sprawie.

panel sterowania

opcje folderów

typy plików

tam znajdz mkv i zmien ikone

ja mam winxp, mozliwe ze jest troche inaczej

W windows 7 nie mam tego w panelu sterowania w ogóle i nie moge tego znaleść :frowning: Możecie pomóc ?

DO takich operacji używam darmowego bezinstalacyjnego softu:

http://www.nirsoft.net/utils/file_types_manager.html

Szukasz swojego rozszerzenia, dajesz F2 i tam masz możliwość wybrania ikony domyślnej.

Jak dla mnie to to nie jest problem. Najwidoczniej ten plik jest właśnie w formacie mkv, a nie avi.

A jak zrobić, żeby był w avi ten plik ? a nie w mkv ?

Bo ja chce zeby ten plik miał ikonke taką:

avi.jpg

Jeżeli jest MKV, to ikonki AVI nie uzyskasz :wink:

Jedynie konwertować film.

Albo…

Prawy klawisz myszy na plik —> Otwórz za pomocą —> Wybierz program domyślny.

Zaznaczasz tam opcję “Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików” i klikasz dwukrotnie na Windows Media Player.

Ikonkę będziesz miał taką, jak chciałeś, ale nie będzie się otwierało domyślnie w KMPlayer.

Aby uruchomić przez ten program, to będziesz musiał wybrać Otwórz za pomocą —> KMPlayer.

Voila.

KMPlayer - Ustawienia - Skojarzenia/Zrzut - MKV - Zmień ikonę - Przeglądaj - C:\WINDOWS\system32\shell32.dll

Poszukaj tam ikonki AVI, jeśli jest (osobiście używam XP, ale ścieżka do ikon jest chyba identyczna) to znaczy że jest to możliwe. Plik z ikoną WMP domyślnie będzie otwierał się w KMPlayer.

Zerknij jeszcze tu: systemowe-pliki-ikonami-gdzie-szukac-t399869.html

A czy jeśli zostawie tak jak jest i nagram na płyte ten film z MKV i komuś pożycze i ten ktoś nie będzie miał odtwarzacz KMPlayer tylko jakiś inny to oglądnie sobie ten film ? czy raczej nie bez kmplayera ?

Litości! Jakie “oglądnie”? Obejrzy! Nie kaleczmy naszego języka.

Co do pytania - tak, obejrzy. Format ten odtwarza KMPlayer, SMPlayer, VLC, GOMPlayer, a także jego odtwarzanie umożliwia np K-lite Codec Pack. Problemem może być natomiast jego odtworzenie na niektórych odtwarzaczach stacjonarnych.

A jeśli tak bardzo Cię to męczy, to użyj jakiegoś programu do przekonwertowania pliku mkv do avi.

Przykładowy program:

http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html

Nie oglądnie, ale obejrzy bez problemu. W tym przypadku ważne będą posiadane kodeki, a nie jaki odtwarzacz będzie miał na swoim komputerze.