KMPlayer - instalator dobreprogramy - nie da się usunąć pliku


(rzezbi) #1

chciałem ściągnąć kmplayer z waszej strony. Ściągnąłem i nie da się go zainstalować bo windows wykrywa w nim chyba wirusa (proces MsMpEng.exe zużywa 25-50% procesora). Od godziny próbuję to usunąć. Restart kompa nic nie dał. Wchodząc już do katalogu wszystko zwalnia. Klikając na plik prawym przyciskiem dopiero po minucie pojawia się menu. Próba usunięcia kończy się ... niczym, a raczej się nie kończy.

 

A teraz pytanie do DOBREPROGRAMY: jak można stworzyć taki instalator że antimalware windowsowy wykrywa to jako wirus? Nigdy w życiu już stąd nic nie pobiorę.


(madus) #2

Jeśli nie jesteś zalogowany to polecam kliknąć w linki bezpośrednie a zapewne tak nie zrobiłeś (jak większość ludzi) ja tutaj od zawsze pobieram programy i jeszcze ani jednego wirusa nie złapałem, ale trzeba też uważać na co się klika przy instalacji (zaznaczone checkboxem PUP)

 


(Atis) #3

KMPlayer zawiera szkodliwe dodatki typu Adware i nie ma znaczenia skąd zostanie pobrany.
http://wstaw.org/m/2016/06/22/2016-06-22_184559.png


(piotr34.) #4

Dlaczego pytanie kierujesz do dobreprogramy.pl ? to pytanie zadaj producentowi tej aplikacji KMPlayer Link: http://forums.kmplayer.com/forums/ Redakcja DP sama odradza instalowania dodatków, które są zawarte w instalatorze, tak to jest jak się nie czyta tego co się powinno przeczytać do końca.


(rzezbi) #5

bo ściągnąłem z dobreprogramy asystenta pobierania … to to tego pliku nie mogłem usunąć ani za jego pośrednictwem pobrać kmplayera.

 

Ściągnąłem z innej strony i wszystko działa, nie było problemu. Ściągnąłem bezpośrednio plik instalacyjny więc wychodzi na to, że to jednak wina dobreprogramy i ich asystent pobierania, który przeznaczony jest jak się domyślam dla takich idiotów jak ja którzy nie wiedzieli o tym, że można pobrać z dobreprogramy bezpośrednio plik instalacyjny. Skoro ma być idiotoodporny to oświadczam, że nie jest.

 

Godzina z mojego życia została bezpowrotnie utracona.


(drunkula) #6

Dokładnie: dla takich co to nie wiedzą że można pobrać bezpośrednio, a dodatki reklamowe należy odznaczać przed instalacją.
Nauka na przyszłość warta jednej godziny.