Knoppix 2 problemy: mixer i dyski

Mam Knoppixa zaistalowanego na dysku twardym. Mam 2 problemy:

  1. Jak ustawić, żeby okienko mixera (KMix) nie pokazywało się za każdym razem przy uruchamianiu systemu?

  2. Jak ustawić, żeby dyski twarde montowane były automatycznie przy uruchamianiu systemu?

Włącz w Centrum sterowania KDE > Składniki KDE > Menedżer sesji > Przy rozpoczęciu pracy -> Przywróć poprzednią sesję. I wyłącz Kmix. Nie powinien się pojawić przy kolejnym logowaniu.

Chociaż przy zamykaniu Kmiksa powinno wyświetlić się okienko z pytaniem, czy program powinien być uruchamiany przy każdym logowaniu - wystarczy kliknąć Nie

Musisz zmienić zawartość pliku /etc/fstab.

A co mam dokładnie zmienić w tym pliku?

Najpierw sprawdź, czy w katalogu /mnt nie masz już zamontowanych partycji.

Jakie partycje chciałbyś zamontować? Windows? Bo partycje Knopika się montują chyba normalnie, skoro uruchomił się system.

Do pliku fstab trzeba wpisać brakujące informacje o lokalizacji partycji (/dev/hdxX), systemie plików, katalogu montowania itp.

Może tu Ci się coś przyda

Nie chodzi o partycje Knoppixa, chodzi o partycje Windowsa FAT32.

Tego się akurat domyśliłem. :smiley: Gdyby nie były zamontowane, nie uruchomiłby się system. :smiley:

  1. Musisz utworzyć katalogi do podmontowania każdej partycji.

  2. fdisk -l żeby sprawdzić nazwy partycji.

  3. w /etc/fstab dopisać /dev/hdxX (zamiast iksów litera i numer z fdiska) /katalog vfat defaults 0 0

Np. jeśli partycja Fat32 znajduje się na dysku 1, partycji 1, a katalog montowania to /mnt/windows, wpis będzie wyglądał następująco:

/dev/hda1 /mnt/windows vfat defaults 0 0

Czarno napisał

A już Ciebie pochwaliłem !!

Oj Czarno widzę

Oj oj. !!