Knoppix 6.2.1 Live CD problem z pulpitem

Pobrałem z oficjalnej strony plik .iso w wersji angielskiej i wypaliłem obraz. Kiedy wyskoczy logo Knoppixa wciskam enter i się ładuje. Tutaj właśnie mam problem, bo nie wiem czemu nie załaduje się pulpit tylko jakaś lista ponumerowana od 0 do 13 jak np. Shell, Shutdown etc. Mogę korzystać tylko z wiersza poleceń, a nie z trybu graficznego, dlaczego? Po wpisaniu komendy startx niby przez chwilę pojawia się pulpit, ale po chwili znika i wyskakują jakieś komunikaty, które niestety nie wiem co oznaczają.

Jaka może być tego przyczyna? Może po prostu czegoś nie zrobiłem, albo zrobiłem coś źle jak tak to proszę napisać co. Teraz niestety nie mogę zrestartować PC, więc nie napiszę jakie komunikaty, ale może do tego czasu uda się rozwiązać mój problem. Z góry dziękuję.

PS: Dodam, że moja wiedza na temat Linux itp. jest bardzo mała, dopiero zaczynam i to jest moja pierwsza dystrybucja.

Najważniejsza informacja - na jakim sprzęcie uruchamiasz system? Druga też ważna informacja - błędy, które pojawiają się po zniknięciu pulpitu. Najlepiej zrób po prostu zdjęcie ekranu i wrzuć do galerii na forum. Jak Ci się uda skopiować na jakiś pendrajw, to możesz też dać logi. Logi znajdziesz w /var/log, a ponieważ problem jest z grafiką, więc będą to logi, dotyczące Xorg.

Pozdrawiam!

Zapomniałem właśnie dodać, że obecnie używam Windows 7 Professional x64 w takiej konfiguracji. z tą różnicą, że posiadam 4GB pamięci RAM. Dostarczę zdjęcia ekranu jak tylko będę mógł. Dodam jeszcze, że płyta (nagrałem na CD-RW) z Knoppixem na Windows 7 x32 w gorszej konfiguracji sprzętowej zachowuje się tak samo, wywalając z pulpitu i pokazując jakieś komunikaty.

Jeśli grafika jest ta sama to z nią może być problem. Karty od ATI niezbyt chętnie współpracują z Linuksem w przeciwieństwie do kart Nvidii. Musiałbyś albo zainstalować sterownik do karty w tym trybie tekstowym albo uruchomić w trybie bezpiecznym, na sterowniku Vesa.

Pozdrawiam!

Wcześniej napisałem, że uruchamiałem płytę z Knoppixem na 7 x32 w starszej konfiguracji tzn. Athlon 64 3500+ 2.20 GHz, 2GB RAM, GeForce 7300GT, 1280x1024 i dzieje się tak samo. Załączam screena jakie komunikaty wyskakują od razu po zniknięciu pulpitu, może to coś pomoże. Dodam jeszcze, że mam najnowsze sterowniki.

EDIT

Postanowiłem pobrać z tej samej strony tylko, że wersję 6.2 (KNOPPIX-ADRIANE_V6.2CD-2009-11-18-EN.iso) i tryb graficzny się załadował. I tutaj moje pytanie dlaczego nie mam żadnego efektu podczas np. zamykania, minimalizowania folderu, kilku pulpitów do wyboru po kliknięciu na rolę? Na koniec jeszcze takie pytanie co to za pliki (strona podana wyżej), które ważę 1KB i mają rozszerzenia np. .iso.sha1, .iso.md5?