Knoppix LiveCD - kopiowanie pliku międzu partycjami

Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o Linuxa dlatego zwracam sie do Was o porade… Mam Acera z ukrytą partycją Recovery. Nie działa mi skrót Alt+F10 przy bootowaniu aby tą partycje uruchomić żeby odzyskać system więc pogooglowałem i znalazłem porade żeby użyć wyżej wymienionej dystrybucji Linuxa żeby przekopiować pewny plik ISO z ukrytej partycji na inną partycję i później już z poziomu Windowsa wypalić ten pliczek na CD (tak chcę uzyskać coś w stylu Recovery CD).

Wszystko fajnie ładnie szło… Knoppix sie uruchomił, widze wszystkie partycje nawet tą ukrytą, znalazłem odpowiedni plik… Przy próbie skopiowania go na inną partycję pojawił się problem. Wyskoczyło okienko: "Information - Konqueror: Could not write to . Jakiś problem z kopiowaniem pliku z którym nie wiem jak sobie poradzić bo nie znam sie na Linuxie… :? Może coś z uprawnieniami?

Bardzo prosze wszystkich którzy mogą mi pomóc o jakieś porady w megaprostym języku, będę bardzo wdzięczny… Pozdrawiam!

Pewnie partycja NA KTÓRĄ chciałeś kopiować plik była zamontowana w trybie tylko do odczytu. NTFS pewnie? Znajdź dystrybucję która ma obsługę zapisu na NTFS w standardzie.

Przeczytałem wcześniej że to może być problem w systemie plików ale… Ukrytą mam w FAT32, C: NTFS i D: FAT32. Próbowałem na obie i nic, to samo… Da sie jakoś zmienić ten tryb “tylko do odczytu” na inny żebym mógł na nią skopiować (najlepiej na D)? Dzięki za odzew…

Jak otworzysz tą partycję D to daj PPM - właściwości - uprawnienia, może tam sie coś dopatrzysz.