Knoppix liveCD - możliwośc doinstalowywania programów

Witam. Czy jak uruchomię sobie knoppixa z płyty cd to mogę wygrywać jakieś progsy ?? tak zeby nie robic linuxowych partycji ??

Jak se zamontujesz Windowe partycje to możesz, tylko to za pieknie nie bedzie chodzic.

A czy Knoppix przypadkiem sam nie montuje partycji Windowsa?

Przynajmniej mój automatycznie zamontował.

Automatycznie to on robi tylko dowiązania do tych partycji na pulpicie. Montowanie odbywa się po kliknięciu w taką ikonkę, ale tylko w trybie do odczytu.

Czyli nie bede mógl instalować 8)

Poprostu chce zainstalowac knopixa zeby poznac podstawowe komendy itp. Ale w sumie tez przydała by sioe mozliwosc instalacji programow. pobawil bym sie z rozszerzeniami .tar :smiley:

Kiedys, jak mialem MDK pamiętam sciagnalem plik z rozszerzeniem tar. i myslalem ze wystarczy go rozpakowoac. rozpakowalem i niewiedzialem jak go wgrac :lol:

Teraz wiem, ze trzeba przez komende heh :smiley:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi

UPADE:

A może polacacie jakies inne dystrybucje “Live CD” żeby pouczyc sie troszke Linuxa ?

UPADE 2:

Powiedzcie mi tylko czy sciagnac Linux Edu-CD czy Knoppixa 3.8 :lol:

W Knoppiksie 3.8 będziesz miał aktualniejsze pakiety, natomiast Linux-EduCD jest bardziej przystosowany pod polskieg użytkownika (Kadu, Skype, spolszczony instalator itp. itd.).

Sam zdecyduj na czym bardziej Ci zależy.

A wg Ciebie ??

Jeżeli chcesz mieć wszystko po polsku beż podawania żadnych parametrów przy starcie, kadu i skypa na pasku zadań to Linux-EduCD.

Jeżeli masz możliwość, to ściągnij sobie to i to i sam oceń co bardziej Ci odpowiada, jeżeli nie, to jednak polecałbym Linux-EduCD.

Ale za chwilę odezwie się ktoś, kto poleci Ci Knoppiksa :-).

Najlepiej bądź prawdziwym mężczyzną i sam wybierz :lol:

Dobra, zassałem knoppixa :slight_smile:

A możesz mi powiedziec w którym momencie trzeba wpisac lang=pl zeby jezyk byl polski ??

Możesz.

Wystarczy fat32, a nawet katalog domowy. W tym drugim przypadku programu już jednak nie będzie po kolejnym uruchomieniu systemu (dane są zapisywane w pamięci RAM).

Zaraz na początku, na czarnym ekranie z wierszem polecenia.