Kod 22 - problem z nagrywarką

hej mam problem z napędem cd … moja nagrywarka combo firmy LG zawsze fiksowała więc ściągnąłem ze strony firmowej jakieś sterowniki i po zaistalowaniu napęd znikł z “mój komputer” próbowałem odzyskać poprzed “dodaj sprzęt” i nic … wyskakiwała mi informacja o kod 22 … starałem się znów włączyć niestey następne komunikaty świadczyły o tym że nie da się tego zrobić … myślałęm że pwodem może być program alcohol 120% i jego wirtualny napęd i odinstalowałem - niesety i tak nie pomogło … cały czas niewiem co zrobić … jak znów przywrócić napęd cd ? a co do fiksowania LG to często źle nagrywał płyty w nero , długo czytał płyty … więc myślałem że potzrebne mu nowe sterowniki … a teraz już nawet nie mogę znaleźć sprzętu … dołanczam fotkę tych komunikatów które mi wyskakują prosze o radę , bardzo mi zależy … nawet na dziś !!

http://img515.imageshack.us/img515/4044/kod220ue.jpg

yhbcuczx4xattq1k.jpg

Kliknij tam gdzie zaznaczyłem na czerwono

hm , to nie takie proste ( czytajcie dokładnie pierwszy post) pisałem już że starałem się włączyć urządzenie niestety znów zostałem zasypany komunikatami w stylu “system windows nie może włączyć urządzenia” … myślałem że jak włoże płytę coś ruszy - nic . chociaż w “dodaj sprzęt” na liście sprzętu jest symbol nagrywarki tyle tylko że skreślony czerwonym krzyżykiem … kurcze co jest nie tak … może bawić się rejestrem choć tego wogóle nie potrafię …

Co za stery.

Menadzer urządzeń i odinstaluj napęd,restart kompa,system ponownie zainstaluje i zobacz.

Menadzer urządzeń i odinstaluj pomocniczy kontroler IDE(myslę że tu masz go podpięty),restart kompa i komp ponownie zainstaluje i zobacz.

Wgraj sterowniki do płyty głównej jak VIA pakiet w wersji 4.49.

te jakieś sterowniki to odpowiednie pod mój typ Lg ze strony firmowej LG … ale juz i tak zrobiłem przez ten menedżer i jakoś chodzi … niestety nie tak idealnie , ponieważ często długo czyta płyty niekiedy wogle … nagrywa bardzo kiepsko ( a szczytem jej niefunkcjonalności było mielenie trzech płyt od programu tak długo że zainstalowanie trwało ponad godzinę - tragedia)

  • strałem się coś poprawić , ściągnąłem ASPI i nic się nie poprawiło , płytę czyszczącą już kupiłem do napędów dvd … i nic … o co tu chodzi ?

Strasznie to dużo mówi.

Sprawdź to - dotyczy 2000/XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

U mnie na jednym kompie mam Combo LG 4521B i chodzi idealnie już dwa lata,a ile płyt nagrała to nie wspomne.

nie pamiętam jak to było , ale w rejestrach wywala sie dwa klucze , i po restarcie nagrywarka działa

kiedyś taki problem miałem że komputer widział nagrywarke DVD , ale nie mół jej uruchomić [też pokazywało jakiś błąd z kodem]

próbowałem wpisać w google , ale nie pamiętam jak to mi pisało ,