Kod 22 - problem z nagrywarką


(Ufozigi) #1

hej mam problem z napędem cd ... moja nagrywarka combo firmy LG zawsze fiksowała więc ściągnąłem ze strony firmowej jakieś sterowniki i po zaistalowaniu napęd znikł z "mój komputer" próbowałem odzyskać poprzed "dodaj sprzęt" i nic ... wyskakiwała mi informacja o kod 22 ... starałem się znów włączyć niestey następne komunikaty świadczyły o tym że nie da się tego zrobić ... myślałęm że pwodem może być program alcohol 120% i jego wirtualny napęd i odinstalowałem - niesety i tak nie pomogło ... cały czas niewiem co zrobić ... jak znów przywrócić napęd cd ? a co do fiksowania LG to często źle nagrywał płyty w nero , długo czytał płyty ... więc myślałem że potzrebne mu nowe sterowniki ... a teraz już nawet nie mogę znaleźć sprzętu ... dołanczam fotkę tych komunikatów które mi wyskakują prosze o radę , bardzo mi zależy ... nawet na dziś !!


(M Kupczynas) #2

yhbcuczx4xattq1k.jpg

Kliknij tam gdzie zaznaczyłem na czerwono

8)


(Ufozigi) #3

hm , to nie takie proste ( czytajcie dokładnie pierwszy post) pisałem już że starałem się włączyć urządzenie niestety znów zostałem zasypany komunikatami w stylu "system windows nie może włączyć urządzenia" ... myślałem że jak włoże płytę coś ruszy - nic . chociaż w "dodaj sprzęt" na liście sprzętu jest symbol nagrywarki tyle tylko że skreślony czerwonym krzyżykiem ... kurcze co jest nie tak ... może bawić się rejestrem choć tego wogóle nie potrafię ...


(JNJN) #4

Co za stery.

Menadzer urządzeń i odinstaluj napęd,restart kompa,system ponownie zainstaluje i zobacz.

Menadzer urządzeń i odinstaluj pomocniczy kontroler IDE(myslę że tu masz go podpięty),restart kompa i komp ponownie zainstaluje i zobacz.

Wgraj sterowniki do płyty głównej jak VIA pakiet w wersji 4.49.


(Ufozigi) #5

te jakieś sterowniki to odpowiednie pod mój typ Lg ze strony firmowej LG ... ale juz i tak zrobiłem przez ten menedżer i jakoś chodzi ... niestety nie tak idealnie , ponieważ często długo czyta płyty niekiedy wogle ... nagrywa bardzo kiepsko ( a szczytem jej niefunkcjonalności było mielenie trzech płyt od programu tak długo że zainstalowanie trwało ponad godzinę - tragedia)

  • strałem się coś poprawić , ściągnąłem ASPI i nic się nie poprawiło , płytę czyszczącą już kupiłem do napędów dvd ... i nic ... o co tu chodzi ?

(JNJN) #6

Strasznie to dużo mówi.

Sprawdź to - dotyczy 2000/XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851

U mnie na jednym kompie mam Combo LG 4521B i chodzi idealnie już dwa lata,a ile płyt nagrała to nie wspomne.


(system) #7

nie pamiętam jak to było , ale w rejestrach wywala sie dwa klucze , i po restarcie nagrywarka działa

kiedyś taki problem miałem że komputer widział nagrywarke DVD , ale nie mół jej uruchomić [też pokazywało jakiś błąd z kodem]

próbowałem wpisać w google , ale nie pamiętam jak to mi pisało ,