Kod 39

Wiem, że problem już był opisywany, lecz u mnie wygląda to trochę inaczej.

Otóż zniknęły mi napędy (DVD i nagrywarka), po ich odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu wyskakuje komunikat (system XP je wykrył), że może być problem z ich użytkowaniem. Więc nie ma ich nadal.

W menedżerze urządzeń przy DVD i nagrywarce jest żółty wykrzyknik , ale taki sam wykrzyknik jest w Urządzeniach systemowych przy Aplikacjach zbierających informacje o oprogramowaniu urządzeń typu Plag and Play.

Nie da się go zaktualizować (tego sterownika), a we Właściwościach wyskakuje taki komunikat “System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)”, po czym kieruje do Rozwiązywania problemów.

Tutaj napędy wykrywa sam, lecz powtarza się to samo. I teraz nie wiem, czy mam odinstalować tę Aplikację, bo gdzieżby ją póżniej szukać ??

a próbowałeś odłączyć i spróbować ponownie podłączyć te urzadzenia marze pomorz i jak zworki masz ustawione

Tak, robiłem to i system wykrył te napędy, ale podał w/w komunikat, że mogą nie działać poprawnie i Mój komputer nie ma ich w ogóle. W Menedżerze urządzeń też to samo, tylko w Urządzeniach systemowych jak wyżej.