Kod błędu: 0x80070003. Windows update nie działa

Przy próbie aktualizacji wywaliło ci błąd 0x800f0988.
To oznacza ze skopane sa pliki systemowe.
Nie potrafisz ich naprawić bo z tego co piszesz polecenia w cmd nie działają.
Masz moim zdaniem 3 mozliwości.
Wejście w tryb awaryjny i tam wykonanie tych poleceń.
Jak nie zadziała to tzw. instalacja w miejscu lub czysta instalacja.
Instalacja w miejscu do prostych nie nalezy a 100% gwarancji powodzenia nie ma (to tylko windows) ale jest mozliwość utrzymania zainstalowanych aplikacji i danych
Jest tylko warunek. Nośnik instalacyjny musi identyczny z twoim aktualnie zainstalowanym systemem.
Masz edycję Pro i wersję 2004 to na instalatorze też ma byc ta sama edycja i najlepiej ta sama lub ewentualnie wyższa wersja
Przepis jest tu. Jeśli nie znasz jezyka, skorzystaj z translatora.
Najpierw pare razy przeczytaj by zrozumieć o co chodzi.
Ale jesli będziesz sie na to zdecydujesz, najpierw wyczyść system robiac to co ci @iJuliusz zaleca i spróbuj uruchomic polecenia sfc i dism w trybie awaryjnym by móc zastapic uszkodzone pliki systemowe, sprawnymi.

1 polubienie

Tak Asystentem zaktualizowałem z wersji 21H2 do 22H2

1 polubienie

@dzidek59 Trochę to trwało. Ale się udało : D Dziękuje.
Pokasował, sterowniki nawet wywalił, lecz wszystko się zaktualizowało do stanu chyba faktycznego.
Screen, czy też rzut ekranu.


Trochę się wystraszyłem bo aktualizował normalnie w windowsie, lecz nie wywaliło już żadnego błędu.

@iJuliusz @Yakii Dziękuje za pomoc. Zawszę dwa razy czytam a nawet trzy zanim coś napiszę.
Pozdrawiam.

Korzystając z okazji całej administracji i użytkownikom spokojnych świat.
Może już nie będzie okazji.

1 polubienie

Link jest instrukcją. Tu nie mozna sie mylić więc dlatego uwaga o uważnym, dokładnym przeczytaniu jak ją wykonać krok po kroku.
Przy okazji sprawdź czy instrukcja sfc /scannow działa i jaki po tym otrzymujesz komunikat
Robi się tak zreszta po kazdej aktualizacji bo i ona potrafi czasem coś uszkodzić.
P.S. lle w twoich postach jest prawdy? Mam wrażenie że nie wiele.

@Yakii o czym ty teraz do mnie mówisz?
Pytałem się o błąd 0x800. Zrobiłem zainstalowałem. Działa. W czym widzisz problem. Po co ta dywagacje. " P.S. lle w twoich postach jest prawdy? Mam wrażenie że nie wiele."

PS. Wiesz że na takie pisane są art. Normalnie mnie pomawiasz. Oczerniasz itp. Tak się nie robi.
Proszę przemyśleć ostatnie słowa obrażasz nasz oboje.

Patrze na twoje logi i stad moje zdziwienie.
Z ostatnich logów wynika ze majac wersję 2004 podjęto dwie nieudane próby aktualizacji do wersji 21H2.
Nic o aktualizacji do 22H2. A przeciez to poczatek tematu, zas ostatni screen to tylko info ze dla twojego sprzętu nie ma obecnie zadnej aktualizacji a nie jaką ma obecnie wersję

kompilacja 2022-11-06 121257

Piszesz tak że nie mozna sie połapac czy coś z udzielonych porad wykonałes.
Zero screnów na ten temat. a jedynie teksty typu „ze nie chodzi”
A jak to zinterpretować?

Czego to dotyczy i skad wiesz ze cos takiego sie stało?
Informacje w trakcie aktualizacji sa bardzo skąpe.
Pobieranie, instalowanie. nieraz parokrotny restart komputera, jakies procenty i kręcące sie kółeczko oraz info by nie wyłaczac komputera.

Wiec skąd mam wiedzieć co tu jest prawdą, „ziomuś”.

@Yakii To jak czegoś nie wiesz to lepiej kogoś pomawiać, oczerniać. Nie znajomego. Pięknie.

Screena. Wiem że jest wszystko ok bo nawet jak teraz biorę update windoes to pyta mnie czy do 11 chce isc. Wcześnmiej tego nie było.

Napisz co mam zrobić to zrobię i dam Ci logi.
Tylko proszę nie pomawiaj ok. Mamy już popka i sobote wystarczy.

Kolega @dzidek59 wydaję mi się że pomógł mi w 100%.
Już łatwiej i szybciej chyba nie można było pomoc.
Wiec pytam się po co ta dywagacje jak nie chcesz pomóc.

Do tego jakimiś starymi logami operujesz. Co były przed a nie po update.
Brak słow.

@Yakii Skąd wiem? Stad bo po update instalował na nowo drivery. Czego ty nie rozumiesz :smiley: W windowsie już reszte robiło po tym NIebieskim ekranie nie wyłaczaj. Migał mi ekran. Wyłączał się i włączał. Stąd wiem że instalował sterowniki grafiki
przynajmniej te od procesowa i grafiki to chyba nazywało się architektura. Bo są razem związane.

Tak owszę było nie wyłączaj komputera. Tylko później jak wspomniałem wyżej instalował już normalnie up date w windowsie i wszystko widziałem.

Lubie takie żarty. To czy zostały zaktualizowane sterowniki dowiesz sie z Historii aktualizacji.
No ewentualnie z Menedżera urzadzeń ale to już trudniejsze a nie z migotania ekranu.

Co do logów to posługuje sie tymi które ty wstawiłes, z tego samego dnia.
Co do opisu twoich działań to sa takie jakie ty podawałeś (nie działa). Naprawdę sporo mozna sie wtedy z takiego opisu dowiedzieć :man_facepalming:
Co do tego kto ci pomnógł? Wiem jedno. Twój system na pewno był „zasyfiony” i gdyby nie fixy @iJuliusza to prawdopodobnie nic byś nie zrobił. Powtarzam nic.
P.S. No i nie strasz artykułami tylko od razu do prokuratury.
Musisz być pełnoletni w przeciwnym wypadku wyłacznie poiprzez opiekuna.
Jak to rozumieć

Normalnie oznacza ze przez Windows Update. Wiec jak? Normalnie czy przez Asystenta?
Pisz na przyszłośc tak by watpliwości nie było bo ja połapać sie nie mogę.
Stad moge mieć takie a nie inne wrazenie.

@ Yakii Dla tego szefie pisałem przeczytaj dwa a nawet trzy razy zanim coś napiszesz.

Znów snujesz teorię gdyby nie fixy to byś kupę zrobił.
Daj jakieś dowody a nie tylko gdybasz i teorie spiskowe szykujesz.

Stary producent laptopa nie daje mi sterowników do windowsa 10.
Wiec jak mam starszą wersję albo nie ma architektury, nawet przy instalowaniu windowsa.
EKRAN mam ciemniejszy niż zawszę. Wiec jako właściciel laptopa WIEM lepiej co działa a co ma działać jak trzeba.

Nie muszę Ci nic ziomuś udowadniać : D

Jakoś wszyscy zrozumieli mój problem tylko ty pokrzywdzony z twoimi spiskami. Że piszę nie prawdę, że gdyby nie coś tak to byś nic nie zrobił. Boże ile ty masz lat : D Akurat wiem co to są fixy i bez tego by to zadziałało.

Bo jakoś je robiłem i nic nie działało.

Jeszcze do tej pory próbuję odzyskać programy które mi po tych fixach wywaliło.

Ty nawet nie rozumiesz pojęcia straszenie a informowanie.
Pozwól że Ci pokażę twój problem.

Straszenie to jest że " zaraz pójdę na policję" „Zaraz zgłoszę to do prokuratury, że mnie oczerniasz”
Informację to " Że jest na takie twoje pisanie i oczernianie czy nie wiem wyzywanie, dajmy na to, artykuły.

To są dwie różnie rzeczy. Nie dogadamy się jak nie będziesz używał mózgu czy jak to woli mózgownicy.

Ciebie nie straszyłem, tylko informowałem.

Twoje "P.S. No i nie strasz artykułami tylko od razu do prokuratury.’
Pokaż mi gdzie napisałem jakiś artykuł? Już nie wspomnę o straszeniu : d
Brak słów.

Nie jestem dla ciebie dzieciaku „ziomuś”. Nie jestem tez przez nikogo pokrzywdzony.
Mam prawo do swoich opinii i nie interesuję mnie czy ci się podobają

To po pierwsze, po drugie powinieneś teorią o przyciemnianiu ekranu, oznaczająca w/g ciebie aktualizacje sterowników, zainteresować Microsoft. Praca pewna. :grinning:
Po trzecie, patrzac na specyfikacje twojej płyty oraz procesora przystosowanego co najmniej do Windows 10, jakoś nie potrafie uwierzyć w tę wersję

BIOS: AMI F.14 03/29/2022
Płyta główna: HP 86D6
Procesor: AMD Ryzen 7 3750H with Radeon Vega Mobile Gfx

Pozostane jednak przy mojej teorii spiskowej.

1 polubienie

@ Yakii Ten laptop i procesor to staruszek. 2,5lata.

Kurdę przepraszam za błąd. Chodziło o windows 11 że producent nie daje sterowników do cipsetu nie ma ani do procesora. Tylko z windowsa 10 można pobrać. Ale nie działają jak trzeba. Widzisz jestem człowiekiem a nie robotem. Pomyliłem się.
Wiec program do wi-fi też daje mi windows. Bo producent nie daje programu do WI-FI wiec gdyby nie microsoft to nawet bym nie mógł jego włączyć. Dużo sterowników wypuszcza mircosoft pod mojego laptopa czy też udostępnia pobranie z jego pozycji.

I jak nie mam sterowników do amd grafiki to mam ciemniejszy ekran.
Stąd wiem kiedy instaluje sterowniki.

1 polubienie