Kod do upgrade XP -jak wykożystać?

Witam- posiadam kupon na upgrade XP do Visty, jak z tego skożystać?

skorzystać :stuck_out_tongue:

Osobiście nie polecam takiego rozwiązania dlaczego? Proszę:

  • jest to UPGRADE jeśli zainstalujesz z XPeka mogą być kłopoty Vista wykorzystuje wtedy sterowniki i ustawienia XPeka (to oficjalnie) a co jeszcze tego nikt nie wie;

  • koszty i czas - z XP Home Masz dwie możliwośći: do Vista Basic za około 49$ plus koszty przesyłki lub do Vista Home Premium za około 79$ plus koszty presyłki; z XP MCE Masz upgrade do Vista Home Premium jedynie za koszt przesyłki; z XP Professional Masz upgrade do Vista Business tylko płacisz za koszt przesyłki. Koszty przesyłki są jednakowe i wynoszą około 16Euro;

  • dochodzi do tego kwestia przelewu pieniędzy za granicę (do Holandii) i tu okazuje się Nasz Kochana Ojczyzna w zależności od Banku i od tego czy jesteś ich Klientem i czy dany Bank ma podpisane właściwe umowy międzynarodowe może się okazać, że za przelew zapłacisz około 30 złotych lub prawie 200;

Jak skorzystać:

  • rejestrujesz się na podanej stronie internetowej;

  • otrzymujesz kod potwierdzający rejestrację;

  • otrzymujesz fakturę proForma z określonymi kosztami;

  • pozostaje tylko: dokonać wpłaty; zapakować kupon oraz potwierdzony (przynajmniej tak piszą) dowód zakupu i czekać cierpliwie w domku na listonosza;

Pozdrawiam

Jest legalny sposób na to. Instalujemy tą Vistę z poziomu bios bez CD-KEY’a wybierając wersję na którą mamy klucz i po instalacji tego systemu bez klucza wkladamy płytkę z Vistą jeszcze raz i bierzemy na UPGRADe podajemy nasz klucz i instalujemy na ten system i bedzie Full i bez problemu ze sterownikami.

Owszem jest to możliwe do tego się M$ przyznał ale z punktu widzenia licencji i formy oprogramowania (UPGRADE) jest to niestety nielegalne. To jest oczywiście stanowisko M$.

Pozdrawiam

ta ?? ciekawe :mrgreen:

Podaj mi stronkę microsoftu gdzie microsoft przyznaje że ten sposób jest nielegalny :stuck_out_tongue:

Przeczytaj se EULA czyli licencje tam jest.

tam nić o tym sposobie nie ma :stuck_out_tongue:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5876

Odnośnie nielegalności nic tu nie ma, tak samo jak z zaprzeczeniem że vistę update można zainstalować tylko na windows xp/200 :stuck_out_tongue:

TO JEST UPGRADE czyli przejście z jednego systemu na drugi.

A zakup wersji Upgrade mówi, że konieczne jest posiadanie poprzedniej wersji systemu. A że M$owi trochę nie wyszło i podwójna instalacja Upgrade Vista przechodzi to co innego.

Pozdrawiam

hehe- dzięki wszystkim :slight_smile: ja mam już Viste tyle że mam drugiego nowiuśkiego laptopa i dostałem ten “koszmarny” formularz do UPGRADE… chyba jednak zostane przy XP :slight_smile:

Tylko ciekawe jak instaluje się system z Biosu :o

Jak juz to Dosu mocium panie Dosu :!: