Kod Finalnej wersji Windows 7

Witajcie,

Jak wiecie wszystkie wersje windowsów mają jakiegoś rodzaju kod. Windows 7 RC1 to bodajże Evaluation Copy 7100 , a jaki numer nosi finalna wersja nowego systemu operacyjnego ?

Pozdrawiam

Chyba ta informacja powinna zaspokoić twoją ciekawość: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … +ukonczone

A to dziwne bo ja wersję 7600 widziałem na torrentach już dawno temu a więc czy mam rozumieć że od tamtego czasu około 2 tygodnie w systemie się nic nie zmieniło ?

to na pewno widzialeś jakąś podróbkę, ponieważ 7600 skompilowana została 22 lipca :-> ale nawet jeżeli na torrentach faktycznie byłoby RTM- no to jeżeli by coś zmienili, musieli by od nowa skompilowac co daje nam kolejny numerek kompilacji, to będzie 7601-a takiej wersji nie ma czyli nic nie zmienili :slight_smile:

Czyli 7600 którą wdziałem już 2 tygodnie temu jest oficialnie finalną wersją Windowsa 7 ?

jeżeli widziałeś wersję real, a nie jakaś podróbkę która tylko się tak nazywa, to tak :slight_smile:

A jak niby mam rozpoznać “reala” od podróbki :smiley:

Przecież Dawidd wyraźnie napisał, że to podróbka. Zachowujesz się tak jak ci, którzy twierdzą, że oglądali film, który jest w trakcie kręcenia.

Dawidd nie ma racji. Sygnatura finalnej wersji Windows 7 to 7600.16385. 090713 -1255. RTM zostało skompilowane 13 lipca - to deadline M$ na zakończenie prac nad RTM. 22 lipca to jedynie data oficjalnego komunikatu o zamrożeniu kodu. Jest ona obecna w p2p od dawna, a wcześniej pojawiła się wersja 7600.1638 4 - jednak nie okazała się finalną. Jak widać nie uległa zmianie główna nazwa buildu, jedynie jedna cyferka w sygnaturce - wprowadzono jednak jakieś poprawki.

http://www.redmondpie.com/windows-7-rtm … checksums/

wersja 7600 została dzisiaj udostępniona betatesterom

A po co betatesterzy jeżeli system wchodzi do produkcji w tej aktualnej wersji ?

nie wiem

jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj bo ja w przeciwienstwie do ciebie chciałbym wiedzieć i twoja wypowiedź nie pomogła

Jestem betatesterem i tyle wiem, co piszę więcej będę wiedział jak ściągnę obraz

Dlatego, że taka jest zawiła polityka Microsoftu. Co więcej, jest to w jakimś stopniu rekompensata, bo społeczność betatesterów nie otrzyma za friko licencji na użytek własny (jak to miało miejsce z Vistą). 7600.16385.090713-1255 to oficjalna sygnatura RTM. 6 sierpnia kopia trafi do MSDN/TechNet.

A w ramach ciekawostek: wersja w p2p jest finalną, ale nie jest oryginalną kopią 1:1 (obraz .iso utworzono z oryginalnych plików od M$, do których grupy dystrybucyjne uzyskały dostęp). Pakiety językowe najprawdopodobniej pojawią się 1 października.