Kod Linuxa

(system) #1

Cześć, a więc tak chcę juz od dawna się przesiąść na Linuxa, ale z neta mi sie będźie długo ściągać a niechce mi się czekać. W kioskach można kupic z gazetą razem ale kosztuje 27 zł a po co mam płacić jak przecież on jest darmowy. I tak sobie pomyślałem czy jest jakiś program w którym można skopiować Linuxa (kod czy jak to sie nazwywa\ samemu napisać go tylko że ja niepotrafię jeszcze tego bo dopiero idę do lo informatycznego a w gimnazjum niemniałem rogramowania) i jeśli jest taka możliwość to w jakim programem i z kad można taki kod ściagnąć?

(system) #2

Chodzi ci o skompilowanie linuksa ze źródeł? Jeśli tak, to muszę cię rozczarować. Źródełka zajmują czasem więcej niż skompilowany program, a kompilacja na średnim sprzęcie może trwać nawet parę dni (kernel + GNOME + OpenOffice + różne pierdołki). Ta gazeta z Linuksem to wcale nie takie złe rozwiązanie, o ile jest tam jakaś wartościowe distro.

Napisz to jeszcze raz, tym razem po polsku.

z kad - żle, skąd - dobrze

Podstaw ortografii chyba jeszcze w podstawówce uczą, prawda?

(system) #4

tak

szkoda to niema sensu

(freedom) #5

wejdź tu:

http://forum.ubuntu.pl/viewforum.php?f= ... 1f95f856a9

i sprawdź czy ktoś z Twojego miasta nie rozdaje płytek Ubuntu. jeżeli tak to zagadaj do niego i umów się na odbiór, jeżeli nie to pogadaj z kimkolwiek by Ci te płytki wysłał pocztą. ja przelałem 3 zł (za przesyłkę) na konto pewnej osoby i po paru dniach na biurku leżały piękne, oryginalne płytki :slight_smile:

(Dawidmo84) #6

Weźmy za przykład taki Niezbędnik z Komputer Świata, też zawiera darmowe programy a i tak musisz zapłacić, za gazetę i płytkę, więc takie gadanie jest całkowicie bez sensu

Ściągnij lepiej całą dystrybucje, chodź ja nie polecam ściągać Linuksa z p2p

(system) #7

dźięki feedom a ta wersja 64 bitowa Linuxa jest dobra czy nie. Lepiej wźiąść 32 ?? Mam procka 64 ale np. Windows 64 biotowy jest podobno niedopracowany a jak tam z Linuxem?

(Ubuntu) #8

Możesz też zamówić całkowicie za darmo płytki TU ! -Jedyny minus- Musisz czekać ok 4 tyg. na przesyłke :-x

(Clubbasse207) #9

ale dostajesz linuxa na tłoczonych płytkach a co za tym idzie na trwałych nośnikach w przecviewieństwie do nagrywanych :stuck_out_tongue:

masz opis instalacji i pierwsze kroki

27 zł to niejest fortuna i zdecydowanie warto za to zapłacić ...

no ale to jest mentalność polaka :?

windows 400 zł za drogo dlatego pobiera sie "bezpłatne" wersje

linux 27 zł też za drogo ...

:x

(freedom) #10

lepiej weź wersję PC (czli 32 bitową) :slight_smile:

z 64 jest trochę więcej zabawy.

pamiętaj by poszukać kogoś u kogo można wziąć Ubuntu i Kubuntu.

dokładnie. ja płytki zamówiłem, ale tak się napialiłem na Linuxa, że skontaktowałem się z jakimś człekiem, wpłaciłem mu pieniądze i dzięki temu miałem Ubuntu dużo szybciej. w końcu co to jest te 3 zł prawda? :slight_smile:

(system) #11

no tak masz racje tylko to jest jakis suse Linux 10, to niewiem jak tam z nim ma ktos go? I jak sie sprawuje? Doradźcie jakąs wersję na początek bo ja o tym Linuxie niemam pojęcia, to był by mój pierwszy a ze znajomych nikt niema. Więc oni mi niepowiedza bo wszyscy XP mają.

winxp_15 , wpisz w wyszukiwarkę forumową, albo Google frazę jaki linux. Zobaczysz ile razy było zadawane to pytanie. Pozatym, na tym forum jest przyklejony temat dla początkujących. Zajrzałeś tam? Czy może się nie chciało?

(Dawidmo84) #13

Miałem SuSE, sprawował się dobrze, polecam go zaraz po Ubuntu dla początkujących.

(system) #14

dobra dźięki wszystkim :slight_smile:

(Ubuntu) #15

8) winxp_15 jak byś chciał tego ubuntu to moge Ci przesłać pocztą płytki 32 i 64 bit :twisted:

(system) #16

ale ten ubunut to wyczytałem że do biura jest podobno? A mi by się bardźiej przydał taki domowy: muza, net, edytory tekstu, komunikator, jak by mógł ktoś to niech napisze tu lub na pw, to by mi mógł przysłać ja za przesłyłkę zapłace.

winxp_15 , Ubuntu nada sie do tego idealnie.

(system) #18

Nie tylko Ubuntu można zamówić za darmo. Inne distra też: http://free.thelinuxstore.ca/request_disk.php :wink:

(system) #19

tylko co ze sterami do tej neostrady...i grafy, bo z tego co wiem to do płyty głównej niepotrzebne chyba :oops:

(Ubuntu) #20

Nie wiem jak z neo bo nie mam :stuck_out_tongue: a jak grafa jak nvidia to łatwo :roll: