Kod potwierdzający

Wiem, iżten temat to totalne głupstwo i że będzie usunięty tylko nurtuje mnei jedno pytanie po co na czatach, na rapishdare (jakos tak to sie pisze :D) musi być kod potwierdzający?Co on daje i do czego słuzy?

Przecież i tak każdy go wpisze to po co on jest? :?

Zdaje mi sie że sprawdzają czy jesteś w stanie ten kod odczytać.

A jeśli nie jestem w stanie odczytać to oczywiście nie wejdę dalej ale jaki to ma sens? :o

Ten kod chroni przed tak zwanym nawałem, czyli dużą ilościa logujących się osób na np. czat i dzięki niemu system nie pomyli się w rejestracji, gdyby wystapiła nagła “nawałnica” użytkowników logujących się na np. ten jakiś tam czat czy coś innego… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

A to podobnie jak fartem 100 000 tys. ludzi się zaloguje to tak samo fartem mogą wpisać kod potwierdzający w tym samym czasie. :o

Każdy dostaje inny kod potwierdzający/aktywujący :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

I co że inny?Mogą go wpisać w tym samym czasie?

Czyż nie jest to możliwe?

No jasne że mogą go wpisać w tym samym czasie, przecież miliardy operacji dzieją się tak w necie, jakbyś miał tak czekać to byś siedział przy komputerze dwa dni… :mrgreen:

To właśnie po co są te kody (to już troszku kumam), ale to jest nie praktyczne ktoś będzie chciał to i tak wejdzie i możę byćcud że taki kod może “bardzo” dużo zrobic (w sensie tyle co nic) :?

Jeżeli jest podany kod to bez niego nie wejdzie i koniec.

Ok temat zamknięty rano będzie kosz bo tera moderatorowie śpią :stuck_out_tongue: .Spawa wyjaśnina thx misiek za info. :roll: :wink:

Kod potwierdzający może służyć do zabezpieczenia się przed hotlinkowaniem:

  • Ty robisz sobie serwis z dawnloadem i trzymasz pliki u siebie na serwerze, a ja robię swój serwis i umieszczam linki do plików z Twojego serwera.

Może też służyć do zabezpieczenia przed oszustami:

  • Ty otwierasz firmę hostingową robisz stronę z rejestracją, ja robię swoją ze skryptem który wklepuje dane do twojego formularza. :twisted:

To tylko przykłady, a opcji wykorzystania kodu aktywującego jest wiele.

ten kod chroni przed robotami, np. w księgach gości. Gdyby nie to, roboty dodawałyby setki reklam jako wiadomości, a tak nie są w stanie odczytać kodu :slight_smile:

właśnie to gdzieś czytałem “wpisz kod żeby sprawdzić czy nie jesteś robotem” ale jakie to robotyi co one robią??

Programy, które automatycznie wykonują pewne z góry ustalone czynności - najczęściej określa się je mianem bot ów

http://pl.wikipedia.org/wiki/Robot_internetowy

np. logują się na stronach i zamieszczają reklamy np. na vortalach czy forach internetowych. Jak już niektórzy napisali - PINy na stronie mają też uniemożliwić ich działanie.

Aha thx już wszystko wiem jest OK, możecie tu podyskutować ale myślę iż będzie hasiok :slight_smile:

a najpopularniejsze określenie tych kodów to Tokeny :wink: