Kodek hevc

Mam problem ponieważ kupiłem kamerę go pro która koduje tylko i wyłącznie kodeku hevc. Chciałem trochę poprzycinać i zmontować filmy w hit film express. Tylko problem jest taki że hit film exprees nie czyta kodeku hevc. Można gdzieś go pobrać za darmo?

Możesz sprawdzić czy aplikacja na Windows 8 lub nowszym wykryje:

Stara porada (może już nie działać poprawnie - link z pierwszego posta po otwarciu ma sekcję z „removed”):

Nie sprawdzałem czy na Windows XP-7 wystarczy LAV Filters.

Taa… już usunęli linki do pobrania z free-codecs.
Pozostała tylko możliwość pobrania bezpośrednio ze sklepu Microsoftu, albo te które zapodałeś ty.
Sklep Microsoft tak „zaktualizował” obecny w nim teraz, że na wielu urządzeniach pisze, że nie będzie działał prawidłowo na maszynach niższych niż z Core I7.

Sprawdziłem i w najnowszej wersji działa jednak i na Core I5.
„Odtwarzaj filmy w formacie High Efficiency Video Coding (HEVC) w dowolnej aplikacji wideo na urządzeniu z systemem Windows 10. Te rozszerzenia zaprojektowano tak, aby korzystały z możliwości sprzętowych niektórych nowszych urządzeń, w tym wyposażonych z procesory Intel Core siódmej generacji i nowsze procesory GPU, w celu obsługi zawartości o rozdzielczości 4K i w formacie Ultra HD. W przypadku urządzeń, które nie oferują sprzętowej obsługi wideo w formacie HEVC, dostarczana jest obsługa programowa, ale jakość odtwarzania może się zmieniać w zależności od rozdzielczości wideo i wydajności komputera. Te rozszerzenia umożliwiają także kodowanie zawartości w formacie HEVC na urządzeniach, które nie są wyposażone w sprzętowy koder wideo”.
Czyli to ostrzeżenie to chyba dla tych, którym nie zadziała w 4K.
Link do sklepu

W sklepie jest już wersja 2.0.61931.0
Widzę, że w moim systemie ten kodek nie jest już wspierany, ponieważ nie pokazuje mi się w ogóle w zainstalowanych w sklepie, co wcześniej miało miejsce i się aktualizował.
Możliwe więc, że ta moja zainstalowana to ostatnia jaka wspierała I5…

1 polubienie

Zawsze można ffmpegiem przekodować do h264. Dla ułatwienia polecam nakładkę graficzną HandBrake - instrukcja jak to ogarnąć 6 Ways to Convert HEVC to H264 Without Quality Loss (Online and Free Included)

Dziękuje, pobrałem kodek i działa

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.