Kodek o najlepszym stosunku jakości do wielkości pliku i zap

Witam. Tak jak w tytule szukam kodeka do programu Dxtory. Na początku używałem domyślnego z Dxtory, ale pliki były bardzo duże, ok. 1Gb przy 3 minutach filmu. Potem ściągnąłem koder x264, niestety mój procesor nie wyrabiał i albo musiałem znosić duży rozmiar plików, lub niską ilość klatek na sekundę. Teraz używam zmodyfikowanego x264, jest on dosyć dobry, 3 minuty filmu zajmują ok. 100Mb. Piszę tutaj, bo nie mogłem znaleźć w internecie nic ciekawego. Ten kodek jest najlepszy, czy są jakieś lepsze, tworzące mniejsze pliki? Z góry dzięki za pomoc.

XviD dość małe pliki ma i nie za duże wymagania, jeśli dobrze pamiętam.

Mniejsze od x264? Dobrze wyglądają filmy?

x264 jest najlepszy, ale 100 MB na 3 minuty? Jeżeli to nie jakieś uber-fullHD, to chyba przesadzasz z bitratem. Prawdopodobnie spokojnie kilkakrotnie zjechałbyś z rozmiarem przy zachowaniu jakości. x264 jest mocno konfigurowalny (ponad sto opcji do dowolnego ustawienia). Albo używasz kiepskiego programu do konwersji, albo niewłaściwie z niego korzystasz. Dobrym kompromisem między jakością a względną konfigurowalnością jest program Format Factory. Newralgiczne opcje - kodowanie w dwóch przebiegach i odpowiedni bitrate.

Byćmoże nie umiem go skonfigurować, ale nagrywam w 720p grę Directx,więc obraz się ciągle zmienia. Nie wiem czy mój procesor ogarnie dwa przebiegi, spróbuję jutro. Quantizer ustawiam w połowie skali. Próbowałem VP8 ale jest dużo gorszy od x264 mniej opcji. Czy mógłbyś mi napisać jak według Ciebie powinienem skonfigurowac x264? Mogę stracić na jakości, chcę tylko aby pliki były mniejsze. Dzięki za odpowiedź.

@720p spokojnie wystarczy 2-3mbit/s by uzyskać dobrą jakość. Masz bitrate za duży.

Ja osobiście używam MediaCoder (mp4 h.264 baseline 1.3 - x264).