Kodek wykorzystujący biblioteki LAME

Oszołomił mnie stopień kompresji plików MP3 przez Audacity z wykorzystaniem bibliotek LAME. Niestety nie można nim nijak kolejkować konwertowania, cóż, to po prostu nie kodek, tylko cały kombajn do edycji muzyki. Wygląda jednak na to, że stopień kompresji jest zasługą wykorzystywanych bibliotek, a nie samego programu. Dorwałem się do odpowiedniej listy:

 

http://lame.sourceforge.net/links.php

 

jednak nie chce mi się testować każdego programu z niej, a myślę, że na forum siedzi ktoś znający coś odpowiedniego. Byłbym wdzięczny za pomoc.

A co w ogóle potrzebujesz osiągnąć, bo nie wiem?

Potrzebujesz skonwertować jakieś pliki do mp3? Czy przy okazji edytujesz?

Jeżeli tylko chcesz je przekonwertować do mp3, to użyj Format Factory.

Audacity nie służy do konwertowania. To edytor wielościeżkowy, a nie żaden kombajn.

@przemek7525

 

To nie musi być nawet konwertowanie, chodzi mi o kodowanie/kompresję. Mógłby nawet odczytywać tylko MP3, w niczym by mi to nie przeszkadzało. Przecież jest masa programów do konwersji i jeden z nich mam na komputerze, ale stopień kodowania/kompresji pozostawia w większości z nich wiele do życzenia w porównaniu z Audacity z bibliotekami LAME. Jednak robienie tego przy pomocy Audacity byłoby zbyt niewygodne przez brak możliwości kolejkowania, ale zorientowałem się, że taki stopień kodowania/kompresji nie jest unikatowy dla tego programu, a jest zasługą wykorzystywanych bibliotek. Szukam po prostu kodeka, a nie konwertera ani też edytora muzyki.

 

@roobal

 

No właśnie o to mi chodziło, że Audacity po prostu nie służy do konwertowania. Może trochę nieprecyzyjnie i dla niektórych myląco się wyraziłem, jeśli to naprawdę tak wielki problem, to przepraszam.

Dokładnie bardzo dokładnie napisał co chce osiągnąć - chce przekonwertować pliki muzyczne do mp3 z pomocą Lame, które jest uznawane za najlepszy enkoder mp3 ale potrzebuje do tego nakładkę graficzną (tzw. GUI) lub program, który używa Lame do kodowania mp3 i umożliwia automatyczne kodowanie wielu plików .

Twoja porada z Format Factory jest całkowicie nie na miejscu jeśli nie używa on Lame do kodowania.

 

 

 

Nie szukasz kodeka tylko GUI do [programu Lame - użyj RazorLame

Proponuję przetestować

http://www.pazera-software.pl/products/lame-front-end/

używając trybu eksperta

Jeszcze w promocji prawie przez dobę MP3 Toolkit Pro

http://www.giveawayoftheday.com/mp3-toolkit-1-0-5/

@Cedar

 

A czy mógłbyś jeszcze podrzucić jakiś link do ściągnięcia z zaufanej strony? Szukając przy pomocy Google nie widzę żadnego takowego. Zresztą cały ten program chyba nie ma oficjalnej internetowej strony…

 

@Fix00ser

 

No chyba sobie żartujesz, przecież nie będę używał niczego płatnego ani tym bardziej ściągał z jakiejś podejrzanej strony…

 

EDIT: No dobra, ta strona nie jest podejrzana, ale program wymaga najpierw “zdekodowania” do .wav, jeśli ma się już MP3… Nadal szukam linku do ściągnięcia RazorLAME…

 

EDIT: ■■■? Pazera nie obsługuje plików .wav, do których sam dekoduje… Tragedia!

Mamy inne Google?

U mnie pierwszy wynik: http://lmgtfy.com/?q=RazorLame oraz co ciekawe ta sama strona jest w linkach na stronie, którą podałeś w Swoim pierwszym poście.

Strona wygląda na oficjalną stronę programu ale program od dawna nie ma nowej wersji.

Akurat ta strona jest w pełni pewna i na niej są za darmo dostępne pełne wersje różnych programów przez krótki czas.

Przepraszam, ale nazwę po imieniu - w przypadku strony http://www.giveawayoftheday.com to tylko Twoja paranoja i dlaczego miałbyś nie używać płatnego jeśli dostajesz legalną licencję za darmo?

No i znowu nieprecyzyjnie się wyraziłem - kurde, chyba naprawdę mam z tym jakiś problem… Jako “podejrzaną stronę” uznałem z początku tę, z której można było ściągnąć Pazerę. Niesłusznie zresztą, ale i tak Fix00ser nie powinien mi podawać tego linku, bo program zniszczył mi wszystkie pliki. Nijak nie idzie ich teraz odtworzyć, nawet nim samym. O “zniszczeniu” mówię, bo za bardzo i Fix00serowi, i temu programowi zaufałem i zaznaczyłem opcję usuwania plików źródłowych…

 

Ale przynajmniej już mam RazorLAME, ściągnąłem z http://www.dors.de/razorlame/download.php . Wcześniej tu nie wszedłem, bo nie chciało mi się szukać po podstronach.

 

A na drugi link podany przez Fix00sera nawet nie wchodziłem, bo nie wpadłem na to, że może istnieć takie darmowe rozdawnictwo oprogramowania i myślałem, że skoro “promocja”, to i tak trzeba coś zapłacić.

 

Niech ktoś przetestuje może jeszcze RazorLAME pod kątem przydatności plików po “dekodowaniu”. Ja już nie mam plików MP3 i nie chce mi się ściągać nowych…

Czy Ty chcesz konwertować mp3 na wav, flac lub inny format? Wątpię, abyś uzyskał jakość wav, ale do lame masz jeszcze Lame Front End.

samo lame jest pod tym linkiem

http://sourceforge.net/projects/lame/files/lame/3.99/

 

ale to samo nic nie daje, konwerter przez te bibliotekę konwertuje pliki

EDIT: ■■■? Pazera nie obsługuje plików .wav, do których sam dekoduje… Tragedia!

 

Kolega to ma raczej problemy z podstawowymi rzeczami i…tylko miota sie  z bezradności.

Nakładka LameFront-End bezproblemowo obsługuje pliki wavmp3 oraz mp3WAVE, jeśli jednak nie potrafi czytać ze zrozumieniem to należy popracować nad sobą a nie szkalować osoby które proponują

koledze rozwiazania podane wręcz na tacy.

Na stronie z softem pazery jest napisane

Darmowy koder i dekoder plików MP3 wykorzystujący do kompresji bardzo popularny i szybki i koder LAME (dołączony do archiwum z programem). Podstawowym zadaniem aplikacji jest konwersja plików WAV do MP3 i odwrotnie - MP3 do WAV.

Skoro prosta nakładka sprawia koledze problemy to proszę nie winić innych za brak umiejętności obsługi softu wraz z ustawieniami

nie konwertuje się mp3 do innych formatów, jest to bez sensu, jeśli autor tematu chciał coś takiego wykonać to niech sobie da spokój

Tyle szumu o nic. TotalCommander z wtyczką Audioconverter szybko sprawnie i bez kombinacji. Do wyboru kilka kodeków ogg  flac ape asf aac i twoj wymarzony Lame. Konwersja z dowolnego formatu na dowolny inny z wszelkimi możliwymi ustawieniami. Polecam, jak dla mnie niezastąpiony przy zabawie plikami audio, nie tylko mp3.

Kolega podaje rozwiązanie niestety nie wolne od opłat, płatnego softu jest pełno nawet wersja Ultima Prime TCM posiada full-wypas wszelkie dostępne pluginy

lub dedykowany Easy  CD-DA Extractor  aka EZ CD Audio Converter

W całym pakiecie TCUP tylko sam Total Commander jest aplikacja płatną ( Shareware). Wszystkie wtyczki i dołączone programy są free.

A sam commander to wieczny shareware bez ograniczeń funkcjonalnych. 

Do zwykłej konwersji liniowej polecam ffmpega. Przykład: mamy hierarchię plików *.wav w katalogu in:

/home/tomek/muzyka$ find in -type f
in/c/c.wav
in/a/a.wav
in/b/b.wav

Chcemy otrzymać katalog out z plikami *.mp3. Odtwarzamy hierarchię podkatalogów w katalogu out:

/home/tomek/muzyka$ cd in/
/home/tomek/muzyka/in$ find . -type d -exec mkdir -p "../out/{}" \;

i kompresujemy mp3 z bitratem 320k:

/home/tomek/muzyka/in$ find . -type f -iname "*.wav" -exec ffmpeg -i "{}" -acodec libmp3lame -ab 320k "../out/{}.mp3" \;

i otrzymane pliki:

/home/tomek/muzyka/in$ cd ..
/home/tomek/muzyka$ find out -type f
out/c/c.wav.mp3
out/a/a.wav.mp3
out/b/b.wav.mp3

Pod Windowsem nie ma find, a przynajmniej nie ma, dopóki nie doinstaluje się Cygwina.