Kodeki - co powiecie na takie oto rozwiązanie?

Każde z nas w większości na domowych komputerach lubi oglądać filmy. Do oglądania większości filmów potrzebne są nam kodeki. Instalujemy wtedy setki paczek kodeków które tak naprawdę są zbędne, zaśmiecają nasz system, w wielu oprócz kodeków zawarte są także wirusy.

Po wielu instalacjach, konfiguracjach…itp, ogólnie mówiąc po setkach doświadczeń zauważyłem pewną bardzo ciekawą rzecz, mianowicie, że do poprawnego odtwarzania zdecydowanej większości filmów wystarczy zestaw programów o takiej składowej:

  • Nero (conajmniej wersja 6.0.0.0)

  • Real Alternative

  • QuickTime Alternative

Taki oto zestaw pozwala nam na uruchomienie prawie wszystkich (99,9%) filmów które chcemy obejrzeć, dlaczego tak się dzieje?

To jest sekret którego jeszcze do końca nie poznałem, ale po wstępnych obserwacjach jestem w stanie stwierdzić następujące fakty:

  • Nero posiada własny kodek DVD. Kodek ten jest bardzo dobrej jakości, jedyną wadą jest cichy dźwięk na wyjściu.

  • Nero posiada także całe mnóstwo kodeków audio jak i wideo.

  • Real Alternative i QuickTime Alternative to są chyba jedyne dwa formaty których nie obsługuje Nero.

Programy te należy regularnie aktualizować aby mieć pewność, że wszystkie filmy obejrzymy i usłyszymy poprawnie w każdym odtwarzaczu.

Nero nie jest darmowym programem, ale można zainstalować jego wersję demo, nie musimy go używać, odtwarzacze same będą z niego korzystać. Real Alternative i QuickTime Alternative są programami freeware.

po co instalowac 3 programy, jak moge 1 ? KL Codec Mega Pack i kazdy film chodzi, odpal filmy w .mp4 dzieki nero o_O powodzenia

ja instaluję zawsze k-lite mega codec pack i nie ma problemu a korzystam z niego już dobrych parę lat

to porób jeszcze tych doświadczeń z tysiaka bo za nic nie mogę się zgiodzić z Twoimi stwierdzeniami nt wirusów i problemów z setkami kodeków

Dal linuksa najlepszy jest mplayer, zresztą dla windashitaa także. Zawiera pluginy do odtwarzania jeżeli nie wszystkich to zdecydowanej większości rodzajów, a co najlepsze filmy nim można oglądać na słabych komputerach.

Pozdrawiam

ja też instaluje jeden pakiet i wszystko śmiga:)

Ja polecam również 1 pakiet, a mianowicie CCCP : http://www.cccp-project.net/

Po instalacji świeżego systemu instalujemy ten pakiet i już możemy otworzyć praktycznie wszystko.

Dołączam się do popierających K-Lite Mega codecs. Dla mnie to najlepsze rozwiązanie z tą paczką wszystko odpalisz.

Do niedawna używałem K-Lie Mega Codec Pack. Ale niedawno wypróbowałem ACE Mega CoDecS Pack 6. No i powiem, że jak dla mnie sa o wiele lepsze. :!: :!: