Kodeki do Ubuntu 16.04 LTS

Zainstalowałem VLC, ale nie pomogło. Inne rzeczy VLC uruchamia

Dziwne do odtwarzania zabeezpieczonych płyt jest potrzebna biblioteka libdvdcss, tyle tylko, że vlc już powinien ją w sobie mieć :confused:

 

a to sudo /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh

powinno wyglądać tak sudo sh /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh

A odpowiedź z terminala taka:

sh: 0: Can’t open /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh

Widzę , że co niektórzy nie zdają sobie sprawy z “powagi sytuacji” oraz co to jest DRM (zabezpieczenia te ciągle są udoskonalane !) i jego usuwanie w “locie” . Ale ogólnie życzę powodzenia .

P.S

Z najnowszymi typami zabezpieczeń DRM maja kłopoty programy działające na WINDOWS ! LINUX ? Ciekawe kto to napisze ?

Ale ja chcę tylko obejrzeć film a nie skopiować… To co napisałem, że film można otworzyć pod win7 to prawda tylko pod warunkiem, że uruchomię odpowiedni plik. O auto odtwarzaniu nie ma mowy. . Jedynie bez żadnych kombinacji otwiera odtwarzacz stacjonarny Pioneer.

" Jedynie bez żadnych kombinacji otwiera odtwarzacz stacjonarny Pioneer." I prawidłowo ! Musi zostać użyty (niezależnie od systemu operacyjnego) program do zdejmowania w “locie” zabezpieczeń DRM . Reszta to “zaklinanie rzeczywistości” !

P.S

To jest legalna płyta i takie zabezpieczenia posiada , czy się komu to podoba czy nie .

“Trza być w butach na weselu .” (cenzorów nie wyłączając) .

“Trza być w butach na weselu .” (cenzorów nie wyłączając) .

Zabij ni e pojmę. Jestem Podlasiak

Podczas autoodtwarzania DVD lub BD nie są bezpośrednio odczytywane pliki .vob czy .m2ts tylko odpowiednio .ifo lub .mpls . Jeżeli zabezpieczenia DRM zostały umieszczone w tych plikach (takie zabezpieczenia stosuje np. program na licencji SONY do nagrywania w SAMSUNG SMART TV , ale np. w dekoderach POLSATU lub NC+ już tak “łatwo” nie jest !) to jest zabezpieczenie dość “prymitywne” i łatwe do obejścia przez bezpośrednie odtwarzanie plików .vob lub .m2ts . Ja już czegoś takiego dawno nie widziałem (DVD to jednak nie na moje oczy i traktuje go jako “zabytek” , tylko i wyłącznie “zajmuję” się BD) .

Dziękuję. Właśnie uruchamiam plik .ifo. Przy innych filmach wystarczy uruchomić plik vob, ale nie w tym przypadku.

Przy okazji różnych porad, bo zakładam, że wszyscy pomagający działają w dobrej wierze. Otóż  po różnych wpisach do terminala coś się posypało. Jak włączałem komputer do tej pory podczas startu były tylko trzy czy cztery  linijki tekstu. Teraz wyświetla mnóstwo jakichś informacji i trwa to  o wiele dłużej na dodatek żąda hasła mimo iż zaznaczone logowanie automatyczne. Jak przywrócić poprzednie ustawienia?. Jak tak dalej pójdzie to nie uruchomię komputera.

Dziękuję wszystkim, którzy na miarę swoich możliwości chcieli pomóc rozwiązać problem. Nie wszystko musi się udać. Administrator może usunąć temat, aby nie zawracał więcej głowy Są ważniejsze rzeczy.  Pozdrawiam wszystkich…

 

Może to zabrzmieć dziwnie, wręcz banalnie, ale… masz połączenie z internetem?