Kodeki w Windows 7

Witam serdecznie,

Jakie możecie polecić kodeki do Windowsa 7?:slight_smile:

Próbowałem już różne, ale mialem problem z wydajnością Windowsa (znacznie dłużej się wczytywał) i przy odtwarzaniu filmów uruchamiał jakieś ograniczenia w ilości kolorów na pulpicie…:confused:

Z góry dzięki za pomoc,

Łukasz

zwykłe kodeki plus aktualizacja sterów od grafiki. to wszystko

wgraj tylko to i powinno być ok

http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Mega- … 18588.html

nie dogrywaj innych kodeków bo zepsujesz wszystko-pozdrawiam :slight_smile:

Również polecam K-Lite Codec Pack(link podał kolega wyżej) lecz K-Lite w najnowszych wersjach z tego co pamiętam nie radzi sobie z plikami .rmvb

Wystarczy po zainstalowaniu K-Lite doinstalować Real Alternative.

Pozdrawiam

Z tej strony: Windows 7 Codecs a jeżeli jest to system 64-bit to jeszcze x64 Components - bdb zestaw - w WMP odtwarza filmy z napisami i .rmvb. Używam tych kodeków od lipca 2010 i nie ma żadnych problemów. Ostatnio pobrałem z DOBRYCHPROGRAMÓW najnowszą wersję. Dobrze odinstaluj wcześniejsze kodeki i wyczyść rejestr np. za pomocą CCleaner (też tu jest). Jeżeli będziesz aktualizował W7C to najpierw odinstaluj x64 a następnie W7C. Instaluj w odwrotnej kolejności.

Powodzenia

lesli

Przepraszam, te kodeki na pewno są tu: http://pliki.onet.pl/pliki28_Multimedia-2.html

K-Lite i inne pakiety nie nadają się do Windows 7 ze względu na to że Siódemka ma domyślnie mechanizm Media Foundation a nie DirectShow (Vista i XP mają domyślnie DirectShow)

Jedyne rozwiązanie to instalacja Media Player Classic x86 + real media codec

Po co setki kodeków i obciążanie systemu. Ja używam VLC (Video LAN Media Player) i odtwarza wszystko!.

KMllayer - do odtwarzania filmów + real alternative do filmów w formacie RMVB.

I nie trzeba żadnych innych kodeków!!

Media Player Classic HC , VLC Media Player, czy KMPlayer to praktycznie to samo tzn player z własnymi kodekami.

Używałem każdego i muszę przyznać że tylko MP Classic HC nie sprawia problemów. VLC ma problemy z jakością w niektórych filmach a KMPlayer ma problemy z niektórymi filmami tzn potrafi zawieszać się.