Kodeki

(Tom) #1

witam,

czy mozna mieszac te dwa kodeki ze soba

k-lite mega kodek z real alternative , poniewaz wyskakuje komunikat ze

moga byc pewne problemy i ta operacja nie jest sugerowana.CHyba ze ten komunikat to pic na wode i wszystko bedzie dzialac(kiedys zainstalowalem jakiegos kodeka i mialem filmy dogóry nogami)

Nie chce instalowac real playera a chcę odtwazać pliki .rvmb.

(lazikar) #2

k-litle nie ma przypadkiem w sobie reala???

(aju) #3

z tego co mi wiadomo to nie ma. TOM7 możesz spokojnie instalować - nic się nie będzie działo gdyż tego kodeka po prostu jeszcze nie masz w systemie. NAjlepiej zainstaluj http://www.instalki.pl/programy/downloa … native.php

PS. lazikar co sądzisz o dodaniu do vortalu kodeków ace? Myślę iż ta paczuszka powinna znaleźć należne jej miejsce w zbiorach dp

(MaciejP) #4

ma!

(system) #5

nie ma.

mam najnowsze kodeki klite codecs i nie zauważyłem, żebym mógł odtwarzać REALa, a zaznaczyłem wszystkie możliwe opcje - ręcznie

(aju) #6

link do k-lite codec pack full. Inne strony podają takie same zestawienie kodeków. Możesz mi wskazać który kodek to ten od reala? Gdy korzystałem z k-lite nie odtwarzał domyślnie plików real media, tak samo zresztą jak quick time - musiałem je dopiero doinstalowywać.

Polecam więc wspomniane kodeki ace - posiadają dosłownie wszystko co tylko można tam wsadzić w kwestii kodeków

(MaciejP) #7

więc ma!

(fiesta) #8

I w tym momencie potwierdza się zdanie o wyższości pojedynczych kodeków nad paczkami, które robią więcej szkody jak pożytku 8)

(aju) #9

Niby dlaczego? Ja tam wole paczke niż instalowac każdy kodek z osobna :wink:

MaciejP należy zauważyć iż k-lite oferuje swoją paczkę aż w 4 wersjach (basic, standard, full, mega) więc ta ostatnia pewnie jak mówisz oferuje - ale ta pobierania przez większość - czyli full już nie. :mrgreen:

(MaciejP) #10

W temacie nie ma mowy o full? Admin łazikar namieszał tym swoim skrótem myślowym!

(Kupaniszer) #11

Ja robie tak:

Instaluje K-Lite Codec Pack – odznaczam ffdshow

następnie ffdshow

potem QuickTime Alternative

na koniec Real Alternative.

Efekt jest taki, że śmigają mi wszystkie filmiki czy to avi, mpg, rmvb, 3gp, mp4 i itd. itp.

(aju) #12

Admin nic nie pomieszał tylko my namieszaliśmy. :oops: