Kodery-dekodery

(Karolmroz) #1

Witam,

Mój znajomy nie może odtwarzać w Windows Media Player niektórych plików muzycznych - program pokazuje komunikat, że nie ma odpowiedniego kodera-dekodera. Na moim kompie nie ma takiego problemu, wiec chciałbym przegrać kodery-dekodery na komp znajmego. Jak to zrobić? Gdzie są zainstalowane kodery u mnie i gdzie je mam wgrać u znajomego?

Pozdrawiam

Karoll

(lazikar) #2

Może z programu zaktualizować wszystko

Pomoc>>Sprawdz czy są uaktualnienia...

Lub w opcjach zaznaczyć automatyczne instalowanie kodeków. 8)

(Karolmroz) #3

Próbowałem pobrać automatycznie ale program nie połączył się z żadną stroną - pokazuje błędy łączenia

(lazikar) #4

A z Windows update możesz się połączyć??

(Karolmroz) #5

to samo. próbuje się połączyć i nic. przechodzi do kolejnego utworu i do niego próbuje się połączyć i pobrać kodery

(lazikar) #6

Chyba za bardzo mnie nie zrozumiałeś. Chodzi mi czy możesz wejść na Windows Update aby ściągać poprawki

8) http://v5.windowsupdate.microsoft.com/

Masz może firewalla który blokuje dostęp WMP do internetu. :?

(Misterdam) #7

Prosta rada. Ściągnij ze swojego kompa zestaw universalnych kodeków i zainstaluj je na komputerze kolegi lub powiedz koledze żeby kupił sobe gazetkę o tematyce komputerowej z dołączoną płyta na której pewnie takie rzecy też będą.

Uwaga! Zainstalowane kodeki trudniej się kopiuje :smiley: niż wgrywa z instaliki :smiley:

A co do łączenia to może rzeczywiście masz źle skonfigurowanego firewalla.

Jest dużo lepszych programów do odtwarzania multimediów niż WMP.

:smiley: POWODZENIA :smiley:

(Dziobson) #8

Może zainstaluj jemu zestaw kodeków K-lite Codek Pack. Po jego zainstalowaniu chodzą mi świetnie wszystkie filmy i inne cosie.

(Karolmroz) #9

Okazuje się, że muzyka nie chce uruchomić się w WMP bo pokazuje komunikat o braku koderów-dekoderów ale ta sama muzyka odtwarza się w Winamp! A więc o co chodzi?

(lazikar) #10

Chodzi o to że WMP potrzebuje swoich koderów-dekoderów . Gdzie ich szukać masz wyżej. :smiley:

(Karolmroz) #11

a czy nie będzie problemu jak wgram do WMP9 zestaw wmpcdcs8, który jest dla WMP8. Czy nie będzie tu problemów?

(lazikar) #12

Możliwe że będzie problem. (Czyt nie bedzie dalej działać) Choć nie jestem pewien. 8)