Kodery-dekodery

Witam,

Mój znajomy nie może odtwarzać w Windows Media Player niektórych plików muzycznych - program pokazuje komunikat, że nie ma odpowiedniego kodera-dekodera. Na moim kompie nie ma takiego problemu, wiec chciałbym przegrać kodery-dekodery na komp znajmego. Jak to zrobić? Gdzie są zainstalowane kodery u mnie i gdzie je mam wgrać u znajomego?

Pozdrawiam

Karoll

Może z programu zaktualizować wszystko

Pomoc>>Sprawdz czy są uaktualnienia…

Lub w opcjach zaznaczyć automatyczne instalowanie kodeków. 8)

Próbowałem pobrać automatycznie ale program nie połączył się z żadną stroną - pokazuje błędy łączenia

A z Windows update możesz się połączyć??

to samo. próbuje się połączyć i nic. przechodzi do kolejnego utworu i do niego próbuje się połączyć i pobrać kodery

Chyba za bardzo mnie nie zrozumiałeś. Chodzi mi czy możesz wejść na Windows Update aby ściągać poprawki

  1. http://v5.windowsupdate.microsoft.com/

Masz może firewalla który blokuje dostęp WMP do internetu. :?

Prosta rada. Ściągnij ze swojego kompa zestaw universalnych kodeków i zainstaluj je na komputerze kolegi lub powiedz koledze żeby kupił sobe gazetkę o tematyce komputerowej z dołączoną płyta na której pewnie takie rzecy też będą.

Uwaga! Zainstalowane kodeki trudniej się kopiuje :smiley: niż wgrywa z instaliki :smiley:

A co do łączenia to może rzeczywiście masz źle skonfigurowanego firewalla.

Jest dużo lepszych programów do odtwarzania multimediów niż WMP.

:smiley: POWODZENIA :smiley:

Może zainstaluj jemu zestaw kodeków K-lite Codek Pack. Po jego zainstalowaniu chodzą mi świetnie wszystkie filmy i inne cosie.

Okazuje się, że muzyka nie chce uruchomić się w WMP bo pokazuje komunikat o braku koderów-dekoderów ale ta sama muzyka odtwarza się w Winamp! A więc o co chodzi?

Chodzi o to że WMP potrzebuje swoich koderów-dekoderów . Gdzie ich szukać masz wyżej. :smiley:

a czy nie będzie problemu jak wgram do WMP9 zestaw wmpcdcs8, który jest dla WMP8. Czy nie będzie tu problemów?

Możliwe że będzie problem. (Czyt nie bedzie dalej działać) Choć nie jestem pewien. 8)