KODI - aplikacja kliencka

Czołem.

 

Założenia mam takie:

Instalacja androida x86 na złomie odpada - za dużo z nim problemów.

Wymiana sprzętu odpada, nawet bezkosztowa - złom ma śliczną, małą obudowę którą napchałem niemałym wysiłkiem po brzegi.

 

Idealna byłaby aplikacja działająca jak te z androida, w której odtwarzający sprzęt jest tylko klientem - jeżeli ktoś zna, to będę wdzięczny, bo drugi dzień szukam i nic na x86 nie znajduję.

Od kiedy KODI działa tylko na Viście?

Nie napisałem “tylko i wyłącznie”, można było się równie dobrze domyślić, że obsługuje vista i wyżej skoro jest to przeszkodą na kupie złomu. Na wersji Isengard działa tylko na vista i wyżej.

Na Twoim miejscu spróbowałbym zainstalować tam jakiegoś debiana z lekkim środowiskiem graficznym (LXDE?) i na nim Kodiego. Osobiście mam Kodiego na Ubuntu na trochę lepszym sprzęcie. Może niech ktoś się jeszcze wypowie, kto ma większe doświadczenie z stawianiem Kodiego na słabym komputerze.

Tomek2101, Doceniam chęć pomocy, ale masz lepszy sprzęt niż wspomniany, inny OS i nic nie wspominasz o pracy z innymi urządzeniami, czyli masz Kodi na linuksie i nic poza tym. Od tego mam inny BOX - tutaj clue programu jest wykorzystanie tego starego badziewia i posiadanego wyświetlacza, żeby działało w rozproszonym środowisku.

 

Mogę powiedzieć tyle: ten staruszek na xbmc 13.2 w konfigu stand-alone działa dobrze korzystając z biblioteki w LAN 100Mbps płynnie, dopóki nie ruszam lokalnego menu, więc daje radę wyłącznie odtwarzając.