Kodowanie filmów na dual core-jaki program?

(Danzelmario) #1

Witam, czesto bawie sie multimediami, uzywam takich programów jak SUPER 2007,total video converter,Magic video studio- wszystkie posiadaja mozliwosc konwersji z praktycznie kazdego formatu na kazdy, aczkolwiek uzywam glownie konwersji z rmvb->avi, avi->psp(play station). moim problemem jest to ze zaden z programów nie wykorzystuje mojego procesora dual core ,procesor wykorzystywany jest na poziomie jedynie 50%- a sprawdzalem juz kilkanascie roznych programów nawet takich gdzie pisze ze posiadaja suport dla 2 cpu..., tylko program do konwersji na psp dziala na 2 cpu co daje porzadnego kopa w konwersji i jest to odczuwalne bo czas skraca sie niemalze o połowę, moje pytanie brzmi. czy w niemalze 2008 roku kiedy to dual cpu jest praktycznie w kazdym domu nie ma ani jednego programu ktory umozliwa zabawe multimadiami i ktory wykorzystal by w pelni moj sprzet?(core 2 duo,2 gb ram?). denerwujace jest to ze nawet takie programy jak paint shop pro XI nie potrafi wykorzystac 2 cpu..bo menadzer urzadzen pokazuje jedynie 50%, zastanawiam sie takze po co komu 4 cpu w domu jak ja mam czesto problem z wykjorzystaniem mocy 2 cpu.