Kodowanie wideo z użyciem GPGPU na platformie 64bit

Witam!

Poszukuję jakiegoś darmowego (niezależnie od rodzaju licencji) oprogramowania, które do kodowania audio-wideo używałoby karty graficznej.

Próbowałem ATI Avivo Video Convertera uruchomić, ale mimo ściągania dodatkowych paczek ze strony ATI (bowiem dla Win7 x64 w standardzie w sterownikach go ponoć nie ma) nie udało mi się do niego dotrzeć, choć stosowałem się do instrukcji znalezionych na wielu forach.

Ponadto potrzebuję czegoś bardziej zaawansowanego (możliwość ustawiania konkretnego bitrate’u, rozdzielczości, wyboru kodeków audio-wideo, częstotliwości próbkowania).

Komputer typu laptop - pełna konfiguracja w stopce. Używam sterowników ATI Catalyst w wersji 9.9 pobranych ze strony AMD/ATI. Karta wspiera technologię ATI Stream i jest zgodna zarówno z OpenCL jak i DirectCompute (uprzedzam stwierdzenia jakoby karta była niekompatybilna).

Najlepiej program pod Windows 7, ale jak ktoś poleci coś pod Linuksa też się nie pogniewam, choć jedyny jaki mam jest na VM.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Z tego co sie orientuje, programy wykorzystujące GPU do kodowania video są ciężko dostęne i do tygo bardzo drogie. (przynajmniej w przypadku CUDA od Nvidii)