Kolejna defragmentacja?

(Wiesio52) #1

Mam do was takie pytanie. Czy jeżeli już defragmentowałem partycje dla linuxa(jakiś miesiąc temu) i chciałbym go teraz zainstalować to czy muszę powtórzyć defragmentacje tej partycji?

(Irabuntu) #2

Po co?W trakcie instalacji i tak formatujesz partycję...

(Danielderen) #3

a nawet jezeli nie będziesz formatował to przecież defragmentacja służy do "układania" danych a ty system dopiero będziesz wgrywał

(Wiesio52) #4

No tak, ale ponoć przy instalacji Mandrivy, gdy chce wybrać opcję Wykorzystaj wolne miejsce na partycji Windows to zeby nie utracić danych trzeba zdefragmentować partycję i chodzi mi o to czy muszę to zrobić ponownie skoro ostatnio robiłem ją ok. miesiąc temu.

(aju) #5

Jeśli nie korzystałeś w ogóle z dysku (żadnych nowych plików i ich usuwania) to nie musisz.

A jak chcesz to zawsze można walnąć: dysk od tego nie ucierpi

(Wiesio52) #6

No cóż... ja na tej partycji pracuje :slight_smile: Więc nie wiem czy mogę czy nie :wink:

(Danielderen) #7

Czytaj co piszą inni

(aju) #8

wiesio52 skoro pracowałeś na tej partycji to zrób defragmentację.

Nie zabiera to znowu dużo czasu, dysku nie zepsuje a Ty będziesz pewny żę wszystko jest ok.

(Irabuntu) #9

To prawda w sytuacji,kiedy na tej samej partycji instalujesz inny system,czego nie polecam robić.Jeśli masz wątpliwości zdefragmentuj dysk,to nie zaszkodzi.