Kolejny problem pt. 2 kompy na XP w sieci :-)

mam problem z połączeniem 2 kompów na XP sp2 w sieć i udostępnieniu połączenia 100MB na sieci lokalnej.

kompy są połączone kable krosowanym w/g normy, pingi poniżej 1ms ale na tym koniec, brak możliwości operacji na plikach czy folderach nie mówiąc o dostępie do netu (z kompa nr2). Help - brak mi pomysłu.

Jeśli ktoś ma pomysł (przeinstaluj system) to niech nie pisze. :slight_smile:

na głównej stronie vortalu Dobrychprogramów masz prezentacje jak udostepniac katalogi i pliki i łącze .

DOBRA ZAPOMNIAŁEM POWIEDZIEĆ ŻE POSADZIŁEM W ŻYCIU OKOŁO 200 SIECI (też większych niż 10 kompow) a tu mam domowy problem i nie chodzi mi o rady z “półki” ustaw IP

Bajka, skoro postawiłeś 200 sieci to z takim pikusiem sobie poradzisz. Jesli faktycznie masz poważny problem to nikt nie udzieli ci na odległość odpowiedzi. Z resztą jesli chodzi o win xp konfig jest banalny, ale czasami są takie problemy i wtedy trzeba ustawiac dodawanie do sieci lub zmieniac nazwe i ponowne wpisywac ta sama grupe robocza robiac reset. pokombinuj lub napisz wiecej info :]

napisz jakie dane są ci potrzebne - bo mnie jest potrzebny DEPRIM - odczuwam tą pseudosieć jako osobistą porażkę :slight_smile:

Jeszcze raz skonfiguruj komputery, napisz mi, który jest widoczny w oknie miejsce sieciowe po kliknięciu pokaż komputery sieciowe. Zastanów si nad tym co napisałem powyżej, mam w sieci 7 osób i takie problemy nawet przy prawidłowej konfiguracji są częste, aha i jaka odległość dzięli oba komputery?

1/2 problemu rozwiązana :-/ ; kompy się widzą w całości - został problem udostępnienia połączenia z netem

Update:

już po problemie (poprostu specyfika sieci e-wro) dzięki za wszystkie odpowiedzi

Spox, windows xp jest genialny, ale czasami są śmieszne problemy z siecią :]