Kolejny problem wywołany "tym czymś" z gg :]

Przy starcie systemu pojawia się okienko z ostrzeżeniem, że zapisanie, bądź otworzenie pliku (nie mam bladego pojęcia jakiego) może być niebezpieczne dla jego funkcjonowania. Następnie kolejne okienko, tym razem z raportem o błędzie dotyczacym pliku simpler.exe, którego to wczoraj usunąłem… nachalnie wyskakują mi także (w IE) jakieś całoekranowe reklamy bez możliwości wyłączenia krzyżykiem :stuck_out_tongue:

Poza tym blokada konta gg z powodu automatycznego rozsyłania linków z “tym czymś”. Help me please :cry:

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 23:31

Hmmm… czy wy tu dyskryminujecie dzikie kaczki? Bo siakoś tak dziwnie mi, że jako jedyny nie dostałem odpowiedzi, chociażby spadaj mały do mamy, albo cuś…

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 23:35

heh parszywe forum, nawet nie mogę wątku odświeżyć…

  1. Wyłączasz przywracanie systemu (Panel sterowania -> System -> Przywracanie systemu -> zaznaczasz „Wyłącz przywracanie systemu” ).

  2. W HJT odpalonym w trybie awaryjnym zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” , to co na czerwono usuwasz ręcznie z dysku:

  1. Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa.

  1. Po zabiegach nowe logi z HiJacka oraz Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle).

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale z tych 4 wpisów w trybie awaryjnym pokazuje mi tylko jeden… :]

Jeśli wykonałeś FIX’a, którego podała Joan w punkcie numer 3 to wpisów prawdopodobnie już nie będzie.

I pytanie - Czy usunąłeś program Panda Antivirus Platinum?? Po logu z Silenta widzę, że jednego z plików od programu nie ma, a hijack pokazuje podobnie. Jeśli tak to proponuję zainstalować jakiegoś AV ponieważ bez niego szybko złapiesz coś, a resztki po Pandzie usuniemy jeśli rzeczywiście ją usunąłeś.

Wklej nowe logi.

Chyba wiem gdzie popełniłem błąd… skanowałem system w trybie awaryjnym z pozycji administratora, a nie konta którego używam :]

Pande usunąłem w barbażyński sposób Shift+Delete, cywilizowane metody na nią nie działały :]

Logi są już OK :slight_smile:

Zostały jedynie resztkii po Pandzie, tak więc otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.BAT

W trybie awaryjnym odpal plik FIX.BAT i restart kompa :slight_smile:

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

Wrzuć dla pewności nowy log z Hijacka :slight_smile:

Mówisz - masz :stuck_out_tongue:

Czysto :slight_smile: