Kolejny problem z mikrofonem

Witam serdecznie,

Wczoraj zakupiłem system Windows Vista Ultimate w wersji angielskiej. Zainstalowałem wszystkie sterowniki, zarówno te od płyty głównej, karty dźwiękowej jak i karty graficznej. Wszystko działało idealnie. Mikrofon działał bardzo mocno, i w porównaniu do systemu Windows XP był nawet bardziej “czysty”. Chcąc bardziej dogłebnie poznać nowy system uruchomiłem funkcje sterowania systemu przy użyciu głosu. Ukończyłem tutorial, ustawiłem mikrofon i wszystko działało. Trochę się tym pobawiłem, jednak po skończeniu obsługi przy pomocy mowy pojawił sie mój problem. Otóż nigdzie poza owym sterowaniem głosowym mikrofon nie działa! Tzn, działa tylko i wyłącznie gdy mam go przystawionego do buzi, kiedy dotyka moich ust. 1 cm dalej nic nie słychać. Podczas sterowania mikrofon może leżeć na biurko metr odemnie i działa, rozpoznaje polecenia głosowe. W programach typu TeamSpeak czy też Skype totalna cisza, no chyba że go przyłożę do ust, ale i tak jest to niewyraźna mowa. Patrzyłem na ustawienia, moc mikrofonu jest na 100, używam karty dźwiękowej SounBlaster Live 24!Bits. Odinstalowywałem sterowniki, zainstalowałem je ponownie, niestety nic. Proszę o pomoc

Pozdrawiam, fckmayday