Kolejny problem z uruchomieniem windy xp

(Dzejj) #1

Siema :slight_smile: Otoz mam taki problemik z uruchomieniem xpeka, szukalem ale takiego przypadku jak ja to nie znalazlem a wiec tak:

Zainstalowalem XPeka na czystej partycji na ntfsie, dosinatalwalem do tego z instalek sp1a, nastepnie sp2 i mam taki o to problem, ze podczas bootowania systemu wywala blad ze 'system boot failure please enter system disk' czy cos w tym stylu, no ten sam blad jakbym wogole nie mial systemu zainstalowanego i nie wiem czy to wina sp2, ale chyba nie, bo tak mi sie tez zrobilo na starym twardzielu po podlaczeniu kumpla dysku, lecz wtedy byl taki dziwny przypadek ze przykrecilem srubkami do obudowy i zaczal dzialac, tylko ze to teraz nic nie pomaga :wink: aha i jeszcze to: jak mam cd z instalka xpeka w napedzie to jak mi przejdzie komunikat 'nacisnij dowolny klawisz aby uruchomic instalatora systemu windows xp' czy cos w te klimaty to sie nie pokazuje znowu komunikat ze nie ma systemu, ale winshit sie normlanie uruchamia :confused: i teraz nie wiem co zrobic, czy dac naprawe instalacji z instalatora xpeka, czy moze jakies pliki do bootowania skopiowac z cd, a moze calkiem co innego? z gory dzieki za pomoc :slight_smile:

pozdro

(lazikar) #2

Po co?? Wystarczy艂o tylko Sp2. Czy po samej instalacji Xp bez Sp wszystko by艂o ok.??

Mo偶esz ale p艂yt膮 ze zintegrowanym sp2. :smiley:

(system) #3

A nie powiniem by膰 system zainstalowany na partycji pod FAT 32 ?

(lazikar) #4

Windows Xp jest zrobiony pod ntfs wi臋c nie ma to wi臋kszego znaczenia cz fat czy ntfs. :smiley:

(Klops) #5

Ja mia艂em taki sam problem. Po zainstalowaniu windowsa i skonfigurowaniu neta. Prawdopodobnie taki b艂膮d robi膮 syfy przychodz膮ce z zewn膮trz.

Ja zainstalowa艂em aktualizacje zabezpiecze艅 (bez 偶adnych SP) i jest wszystko OK.

(JNJN) #6

1.Sprawdz sterowniki i programy pod wzgl臋dem zgodno艣ci z SP2.

2.Sprawdz sprz臋t - XP wykryje ka偶d膮 niesprawno艣膰.

3.Usu艅 wszystko, sformatuj partycje systemow膮, wgraj tylko SP1 + poprawki na wirusy i krytyczne.

4.Wgraj antywirus i scan wszystkich dysk贸w.

5.Stery do p艂yty i urz膮dze艅 i programy.

6.Jak wszystko b臋dzie pracowa膰 dobrze - utw贸rz punkt przywracania systemu.

7.Przeanalizuj czy potrzebujesz SP2.

I taraz mo偶esz si臋 zastanowi膰 nad SP2 .