Kolejny problem z Vistą

Po kłopocie z testem wydajności systemu dla Radeona 9550 (zainteresowani będą wiedzieć o co chodzi) teraz przyszedł kolejny problem. Chodzi o to, że filmy się co jakiś czas przycinają. Instalowałem różne kodeki i na wszystkichj jest to samo, co jakiś czas na sekundę film “staje”. Obecnie mam zainstalowane k-lite mega codeck pack 1.65. Odtwarzacz to Allplayer. Myślałem, że to może kwestia Aero, ale przecież Allplayer wyłącza Aero. Dodam, że na WMP 11 jest to samo.

Sprzęt:

Athlon XP 2700+

1 gb ram

radek 9550

O co chodzi? Już mam dosyć powoli tej Visty…

Na testowej wersji RC2 z moim Radeonem 9550 miałem to samo. Jaką wersję sterowników masz?

Najnowsze Catalysty 7.2 pod Vistę.

Nie siedzę w tej chwili przed swoim kompem i najnormalniej w świecie mogę się machnąć, ale chyba chodzi o ustawienie funkcji synchronizacji (w tej chwili pracuję także głównie pod SuSE - tam miałem dokładnie taki sam problem), którą można zmienić w control center.

Hmm, a możesz napisać gdzie ta funkcja jest, bo coś nie mogę jej znależć.

Zdaje się tak:

W DIRECT 3D:

  • synchronizacja pionowa (vsync) -WYŁĄCZ

  • trueform - WYŁACZ

  • smoothviosion - daj wydajnosc oraz “zal. od aplik.”

W OPENGL:

  • dokladnie tak samo

Ale mówię, jestem teraz w pracy - jak coś, to pod wieczór bym sprawdził dokłądniej.

No to widzę, że u mnie zupełnie inaczej to wygląda. W ogóle wszystko mam po angielsku.

W 3D mam takie opcje:

  • standard settings

  • anti-aliasing

  • adaptive anti-aliasing

  • mipmap detail level

  • catalyst AI

i jeszcze pare co mi nic nie mówi. Widać mamy różne wersję steowników, a co gorsza całkiem inne catalyst control center…

A jaką ty masz wersję sterowników? To może zainstaluje te same.

Ja zdaje się mam te, które są dołączone do karty - Catalyst 6.8.

Chyba wezmę zainstaluje też stare, dołączone do karty. A jak nie będą działać, to wywale tą Vistę na zbity pysk. Jeszcze niedawno byłem skłonny jej bronić, ale z każdym dniem coraz bardziej mnie wkurza, począwszy od problemów z testem wydajności (na tym Radeonie wydajnośc wynosi 1, a powinna ponad 3, zresztą pisałem o tym na tym forum) a skończywszy na zacinaniu się filmów. To taki problem to miałem parę lat temu na celeronku 333 i 128 mb pamięci, że mi się filmy przycinały, ale żeby na procku ponad 2 giga mieć takie problemy?

Czort z tą vistą… :twisted:

Ja zostaję na razie przy XP i openSuse. Vistę dostałem na szkoleniu, więc specjalnie się nie przejąłem tym, że “coś nie działa” i uniknąłem ew. płaczu o kasę (XP mam legalny, więc Vistę także bym tak chciał)…

Wstyd, na kompie z prockiem 1.7, Radkiem 9550 256Mb i 1Gb RAMu na dualu Vista chodziła mi jakbym miał conajmniej 486.

Dlatego wale wszystkie radeony na GeForce wszystko hula pieknie nic sie nie tnie.

Zawsze łatwiej jest tak powiedzieć, tak jak Ty to robisz. Widzisz, każdy woli coś innego, ja tam wolę “walić” jeszcze coś innego… :wink: