Kolejny wadliwy dysk Seagate


(Misiek93) #1

Witam,

Jakieś dwa lata temu zakupiłem dysk Seagate barracuda 500gb, już miałem 3 takie dyski(reklamacje), zawsze ten sam problem bad sectory, pierwszy dysk pochodził jakieś pół roku, obecny 2 dni (na chwilę obecną 1100 bb). Już denerwuje mnie wysyłanie im dysków skoro cały czas są wadliwe i płace za wysyłkę. Jest jakieś inne wyjście? Napisałem do nich maila, ale oczywiście zero odzewu. Nie mogę znaleźć telefonu do tego serwisu w Warszawie do którego wysyłam żeby z nimi pogadać. Co polecacie mi w takiej sytuacji? Przysługuje mi jakiś zwrot pieniędzy? Czy muszę wysyłać do skutku?

Dzięki.


(Xp0) #2

Witaj!

UPS SCS (Polska) Sp. z o.o.

ul. Szyszkowa 35/37 02-285 Warszawa

Tel. (022) 573-10-00


(Breitner) #3

Polecam nie kupować dysków tej firmy bo to jest złom, kiedyś dawali 5 lat gwarancji teraz już tyle nie dają, to o czymś świadczy. Kup sobie WD, 5 lat gwarancji, ja mam i nie narzekam. Mnie przestrzegano przed kupnem Seagate, jak widać mieli rację.


(Misiek93) #4

No teraz już wiem, że nie warto :slight_smile: zdecydowanie. Dzięki za ten numer, nie wiem jak to znalazłeś, albo to było po prostu tak proste ze nie zauważałem :slight_smile: Zadzwonie jutro i napisze do czego doszedłem :slight_smile:

Jeszcze znalazłem taką infolinie 00800-311-1238 ale nie wiem czy tam po polsku można gadać czy nie :stuck_out_tongue_winking_eye: Bo to chyba na Węgrzech jest czy gdzieś, jutro po próbuje.

Dzięki wielkie.


(pakierhakierxd) #5

ja sobie kupiłem seagate za 150 zł na allegro 500gb

5 lat gwarancji i sobie chwale nic złego się nie dzieje firmware sam zmieniłem z tego co podobno na nim awarie były u innych


(Misiek93) #6

@ 19692211 ten numer który podałeś to numer do UPS'a.

Pod numerem 00800-311-1238 tylko jakas sekretarka po francusku nawija...


(Mariuszbudny79) #7

Zobacz tu: http://www.asbis.pl/about/warranty.cfm


(system) #8

ja też mam zewnętrzny seagate FreeAgent GO i wewnętrzny dysk Seagate Momentus 7200 i nie mam najmniejszych problemów z tymi dyskami... seria barracuda z tego co wiem jakaś partia awaryjna była...najwidoczniej pecha miałeś poprostu :frowning:


(Mariuszbudny79) #9

No bo skoro dwa zera na początku to do Polski się nie dodzwoniłeś :wink:


(system) #10

http://precyl.pl/hardware/1770731-wa-ne ... agate.html


(Misiek93) #11

dzwonie pod te numery tu: http://www.asbis.pl/contact/seasbis.cfm ale na razie nikt nie odebrał.

Może za którymś razem przysługuje mi zwrot pieniędzy?

"Niestety nie jesteśmy wstanie panu pomóc, gdyż dysk nie został u nas zakupiony. Możesz sobie pan iść do sklepu gdzie go kupiłeś i oni mogę go reklamować."

No, ale przecież sam go mogę reklamować, a oni niby są autoryzowanym serwisem? Oni nie mogą mi pomóc gdyż te dysk nie był u nich zakupiony i jak to powiedział "jego firma go nigdy nie widziała"

PS. Wybiło 1200 bb :lol: